پنج شنبه 29 تیر 1396 | به روز شده: 1 ساعت و 37 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
کودک و نوجوان
 • جوى آب تمیز، شهر را زیباتر می‌کند!

  جوى آب تمیز، شهر را زیباتر می‌کند! فرهنگی - اجتماعی > خبر > چندبار شده از روی آن‌ها بپری؟ چندبار پایت پیچ خورده یا گیر کرده و داخل آن سقوط کرده‌ای؟

 • معذرت می‌خواهم

  معذرت می‌خواهم فرهنگی - اجتماعی > داستان > کریستینه رِتل - ترجمه‌ی کتایون سلطانی: آقامعلم می‌گوید: «فلیکس باز که تو دیر آمدی سر کلاس!» فلیکس از خجالت سرخ می‌شود، آهسته می‌رود سمت نیمکتش، کوله‌اش را می‌گذارد زمین و زیر لبی می‌گو‌ید: «‌معذرت می‌خواهم.»

 • دانشمند‌ها امتحان نهایی نمی‌دهند!

  دانشمند‌ها امتحان نهایی نمی‌دهند! دانش > پگاه شفتی: فقط ۱۰ روز به آغاز امتحان‌های نهایی باقی مانده بود. امتحان‌هایی که در این مقطع می‌توانست سرنوشت بسیاری از نوجوان‌های دبیرستانی در بریتانیا را رقم بزند.

 • گشت وگذاري در بوستان هاي تهران/ بوستان المهدى

  بوستانی پذیرای مسافران

  بوستانی پذیرای مسافران فرهنگی - اجتماعی > معرفی این بوستان را تو از ما خواستی. گفتی ۱۴ ساله‌ام و پدرم از زمان ساخت این بوستان در آن بازی می‌کرده و کلی خاطره از آن دارد.

 • افتتاح بزرگ‌ترين كتاب‌فروشي جهان در تهران

  بزرگ‌ترین باغ فرهنگی میزبان کودکان و نوجوانان می‌شود

  بزرگ‌ترین باغ فرهنگی میزبان کودکان و نوجوانان می‌شود فرهنگی - اجتماعی > خبر > مجموعه‌ی باغ کتاب تهران افتتاح شد. این مجموعه یکی از بزرگ‌ترین مکان‌های فرهنگی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ساخته شده است و کودکان و نوجوانان در آن سهمی جدی دارند.

 • گشت‌وگذار در بوستان‌هاي تهران/ بوستان فدك

  یک بوستان محله‌ای

  یک بوستان محله‌ای فرهنگی - اجتماعی > در محله‌ی نارمک بوستانی قدیمی وجود دارد که چندان از ساختمان‌ها و خیابان‌های محله کم‌سن و سال‌تر نیست.

 • «فائو» از كودكان و نوجوانان دعوت كرد

  مسابقه‌‌ای برای روز جهانی غذا

  مسابقه‌‌ای برای روز جهانی غذا فرهنگی - اجتماعی > دفتر نمایندگی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد «فائو» در ایران از تمامی کودکان و نوجوانان کشورمان در حوزه‌ نقاشی، گرافیک و ویدیو دعوت کرد تا در مسابقه‌ی بین‌المللی طراحی پوستر و ویدیوی روز جهانی غذا در سال ۲۰۱۷ میلادی با شعار «تغییر آینده‌ی مهاجرت، سرمایه‌گذاری در امنیت غذایی و توسعه‌ی روستایی» شرکت کنند.

 • پیچ‌و تاب دیوار چین چه‌قدر تماشایی است!

  پیچ‌و تاب دیوار چین چه‌قدر تماشایی است! فرهنگی - اجتماعی > فریبا خانی: تصوری از دیوار چین نداشتم. اولین‌بار آن را در سریال چنگیز‌خان مغول دیده بودم که اقوام وحشی چگونه از دیوار چین بالا می‌رفتند و حالا در یک جمعه‌ی آفتابی ماه خرداد، پکن را به مقصد دیوار چین ترک می‌کنیم.

 • سینماهای کانون آماده‌ی نمایش فیلم‌های کودک است

  سینماهای کانون آماده‌ی نمایش فیلم‌های کودک است فرهنگی - اجتماعی > خبر > اکران فیلم‌های مناسب کودک و نوجوان در سالن‌های کانون با همراهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان و دست‌اندرکاران این حوزه خبری است که علیرضا حاجیان‌زاده، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام می‌کند.

 • چگونه آدم باشيم!

  آدم‌‌ و پارک

  آدم‌‌ و پارک فرهنگی - اجتماعی > طنز > عبدالله مقدمی: تقریباً در دنیا هیچ آدمی نیست که در دوران کودکی و نوجوانی‌اش گریه نکرده باشد و باز هم کسی نیست که برای پارک گریه نکرده باشد.

 • تعطیلات پرماجرا

  تعطیلات پرماجرا فرهنگی - اجتماعی > معرفی کتاب > محمد‌رضا مرزوقی: اگر تا حالا فکر می‌کردید فقط یک جزیره‌ی اسرارآمیز وجود داشته و آن هم فقط از تخیل «ژول‌ ورن» بیرون آمده، باید گفت سخت در اشتباهید.

 • ۶ نما از زندگی در ایستگاه فضایی

  ۶ نما از زندگی در ایستگاه فضایی دانش > آیدا ابو‌ترابی: خیلی از ما از بچگی آرزوی فضانوردشدن و سفر به ماه و دیگر سیاره‌ها را داریم. اما آیا واقعاً با زندگی روزمره و سختی‌های و جذابیت‌هایش آشنایی داریم؟

 • من تشخیص می‌دهم پس هستم

  من تشخیص می‌دهم پس هستم فرهنگی - اجتماعی > نفیسه مجیدی‌زاده: تابه‌حال شده با کسی بحث کنید و بدانید که صحبت‌هایش اشتباه است اما نتوانید ثابت کنید؟

 • سینما با طعم قطار هوایی!

  سینما با طعم قطار هوایی! دانش > ترجمه‌ی سپنتا سلیمی: تابستان امسال برای دوست‌داران سینما در برخی کشورها فقط فصل فیلم‌دیدن نیست، بلکه فصل واردشدن به دنیای فیلم‌هاست.

دیگر مطالب کودک و نوجوان