راه های شادبودن بدون نیاز به پول و مادیات - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد راه های شادبودن بدون نیاز به پول و مادیات ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نماییدراه های شادبودن بدون نیاز به پول و مادیات
,شادبودن, شادتر بودن, رنگ شادی,مهارتهای زندگی

انسان می تواند بدون نیاز به مادیات شادبودن را تخربه کند

 

تا به حال چقدر برای شادبودن یا شادتر بودن پول خرج کرده اید؟ چقدر هزینه کرده اید تا با سفر رفتن، خرید کردن، انتخاب یک ماشین جدید، رفتن به یک رستوران لوکس و... خودتان یا اطرافیانتان را حخوشال کنید؟ نتیجه هم گرفته اید؟ قطعا جوابتان مثبت است ولی تا کی می شود برای شادبودن به مادیات تکیه کرد؟ اصلا مگر قرار است همیشه شادبودن را بخریم؟

یعنی نمی شود با تغییرات نسبتا کوچک و کم خرج لبخند به لب شد و احساس نشاط و آرامش کرد؟ این بار قصد داریم یک روش اسان، کم خرج و قابل دسترس را به شما معرفی کنیم تا شادبودن را بدون مادیات تجربه کنید. روشی که به پشتوانه تایید مطالعات بین المللی می تواند رنگ شادی را به زندگی مان بپاشد و روحیه مان را بهتر کند. این روش که روان شناسان نوین اثربخشی اش را تایید کرده اند، استفاده از رایحه های خوش در محیط زندگی است.

بوهایی که خاطرات را زنده می کنند
برای بیشتر مردم، عطرهای مختلف فقط یک رایحه نیستند، بلکه جزئی از خاطراتشان محسوب می شوند و باعث شادبودن افراد میشود. بعضی ها هنگامی که بوی بیسکوییت های تازه ای به بینی شان می رسد که رویش پودر شکلات پاشیده اند، یاد آشپزخانه مادرشان می افتند یا وقتی بوی گل های تازه به مشامشان می خورد، خاطرات روز عروسی خود را به خاطر می آورند.

 

,شادبودن, شادتر بودن, رنگ شادی,مهارتهای زندگی

بوی خوش عطر ها باعث محرک شادی و نشاط می شود 

این ارتباطات نوستالژیک تصادفی نیست، بلکه دانشی پشت سرش نهفته است. پاسخ پویایی بدن ما به طور مستقیم به مرکز عاطفی مغزمان مرتبط است و صرفا با یک بوکشیدن ساده، سیلی از احساسات گرم و شادبودن به وجودمان هجوم می آورند اما گذشته از قدرت عطر در تحریک حافظه بشری، می توان از رایحه های مختلف برای رهایی از استرس، شادتر بودن، تسکین سردرد، آرامش یافتن و... استفاده کرد.

اسطوخودوس؛ آرام بخش روان
رایحه اسطوخودوس تقریبا بلافاصله بعد از اینکه استشمام می شود ذهن و بدن را آرام می کند و یکی دیگر از مهم ترین تاثیراتش رفع اختلالات خواب است. در یک پژوهش دانشگاهی 42 زن که دچار افسردگی و مشکلات خواب بودند، در تماس با رایحه اسطوخودس قرار گرفتند و به دنبال آن احساس شادی و آرامش بیشتری را در زندگی شان گزارش کردند.

 

,شادبودن, شادتر بودن, رنگ شادی,مهارتهای زندگی

اسطوخودوس بعد از اینکه استشمام می شود موجب شادبودن می شود

 

دارچین؛ تقویت مغز
این ادویه خوشبو علاوه بر اینکه روز شما را می سازد، گفته شده است که عملکردهای شناختی مغزی را نیز تقویت می کند. نتایج مطالعه ای که در دانشگاه ویلینگ انجام شد، نشان داد بوییدن رایحه دارچین پاسخ های بصری فرد را تقویت می کند و باعث افزایش حافظه و تمرکز می شود.

 

,شادبودن, شادتر بودن, رنگ شادی,مهارتهای زندگی

دارچین باعث شاد بودن میشود و عملکرد مغز را تقویت می کند

 

کاج؛ دشمن استرس
عطر و بوی کاج استرس را از وجود شما می راند و باعث شادبودن می شود از ته دل بخندید و احساس آرامش کنید. محققان ژاپنی با انجام پژوهشی دانشگاهی نشان دادند که قدم زدن در جنگل های کاج افسردگی و استرس را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد و باعث می شود افرادی که در تماس با بوی خوش کاج بوده اند، آرامش و شادی بیشتری را در وجود خود احساس کنند.

 

,شادبودن, شادتر بودن, رنگ شادی,مهارتهای زندگی

عطر و بوی کاج استرس را از وجود شما می راند و باعث شادبودن می شود

 

چمن تازه؛ شادی بخش
درست است که چمن زنی کاری نیست که هوس کنیم هرروز انجامش دهیم، ولی احتمالا خیلی از ما اگر می دانستیم که رایحه چمن های تازه تا چه اندازه می تواند باعث شادبودن شود، حاضر نبودیم از این کار دست بکشیم. عطر چمن تازه کوتاه شده محرک شادی و نشاط در انسان است و همچنین از کاهش توانایی مغز که با افزایش سن رخ می دهد پیشگیری می کند.

 

,شادبودن, شادتر بودن, رنگ شادی,مهارتهای زندگی

رایحه چمن های تازه تا می تواند باعث شادبودن شود

 

مرکبات؛ انرژی بخش
اگر می خواهید در طول روز انرژی بیشتری داشته باشید، دور قهوه و نسکافه خط بکشید و مستقیما سراغ مرکباتی مانند لیمو و پرتقال بروید. خواص مرکبات تنها در ویتامین ث آن نهفته نیست، بلکه این گروه از میوه ها، شادبودن و انرژی شما را بیشتر می کند و هوشیاری را نیز تقویت خواهدکرد.

 

,شادبودن, شادتر بودن, رنگ شادی,مهارتهای زندگی

گروه میوه هایی مانند پرتقال و لیمو باعث شادبودن و انرژی بیشتر می شود

 

وانیل؛ سرشار از حس خوب زندگی
وانیل حتی اگر نخواهد هم شما را یاد شیرینی می  اندازد و جالب این است که رایحه اش هم می تواند خلق و خویی شاد و شیرین را به شما هدیه کند. مجموعه مقالاتی که در سال 2004 در این زمینه منتشر شده  نشان داد که رایحه وانیل می تواند با افزایش احساس شادبودن و آرامش در افرادی که در معرض این بو قرار گرفته اند، همراه باشد.

,شادبودن, شادتر بودن, رنگ شادی,مهارتهای زندگی

وانیل سرشار از حس خوب شادبودن و زندگی است

 

نعناع فلفلی؛ رفع کسالت
نعناع فلفلی علاوه بر اینکه نفس را خوشبو می کند، آثار مثبتی روی مغز شما خواهدداشت. نتایج مطالعه دیگری در دانشگاه ویلینگ حاکی از آن است که استشمام بوی گیاه نعناع فلفلی با بهبود عملکرد شناختی مغز و افزایش انگیزه فرد در ارتباط است. علاوه بر این تماس با این رایحه باعث می شود کمتر احساس کسالت کنید.

,شادبودن, شادتر بودن, رنگ شادی,مهارتهای زندگی

نعنا فلفلی باعث رفع کسالت و شادبودن می شود

 

گل یاس؛ علیه غمگینی
زیبایی هنرمندانه این گل به کنار، عطر یاس می تواند شما را از دام غمگینی برهاند و باعث شود خلق و خوی بهتری داشته باشید. همچنین نتایج مطالعه ای در سال 2010 نشان داده گل یاس با افزایش هوشیاری رابطه مستقیم دارد و افکار منفی ناشی از افسردگی را از ذهن دور می کند.

 

,شادبودن, شادتر بودن, رنگ شادی,مهارتهای زندگی

گل یاس باعث شادبودن و سر زندگی می شود

منبع:هفته نامه زندگی مثبت

 


راه های شادبودن بدون نیاز به پول و مادیات گردآوری توسط بخش مهارتهای زندگی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات