چگونه می‌توان به نعمت آرامش دست یافت؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چگونه می‌توان به نعمت آرامش دست یافت؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

چگونه می‌توان به نعمت آرامش دست یافت؟
,آرامش, به دست آوردن آرامش, روانشناسی,مهارتهای زندگی

 

اما چگونه می‌توان به نعمت بزرگ آرامش دست یافت؟ آیا صرف استفاده از قرص‌های مسکن و آرامش بخش می‌تواند برایمان آرامش به ارمغان آورد؟ یا اینکه راه‌های بهتر و طبیعی‌تر و بدون عوارضی نیز جهت دستیابی به آرامش وجود دارد؟

 

در بسیاری از مواقع افراد تصور می‌کنند تنها با حفظ یک رژیم غذایی متعادل و رعایت مواردی که پزشکان به آن توصیه می‌کنند می‌توان به طول عمر زیاد و سلامت زیستن کاملا امیدوار بود. اما این دسته از افراد از این مسئله غافل هستند که انسان موجودی است دو وجهی؛ یک وجهش دارای جسم و وجه دیگرش دارای روح و روان است.

 

از قدیم نیز گفته‌اند که عقل سالم در بدن سالم است. به واقع اگر افراد به مسائل روحی و روانی خود توجه نکنند بسیار امکان دارد وجود استرس و اضطراب و عدم‌تعادل روحی در آنها به بروز بیماری‌های وخیم جسمانی بینجامد.

 

استرس و اضطراب تأثیرات مخربی دارند که ممکن است احتمال بروز عوارض قلبی و سکته قلبی را در افرا د تشدید کنند.

 

بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند افراد به هنگام عصبانیت به پیاده‌روی تند بپردازند که این مسئله می‌تواند در کاهش استرس و اضطراب در افراد مؤثر باشد.فعالیت ورزشی، به‌ویژه پیاده‌روی شیوه فوق‌العاده مؤثری برای برطرف کردن فشار روحی است.

 

امروزه میلیون‌ها نفر از مردم جهان برای مقابله با ناراحتی‌ها و فشارهای روحی روزمره، بعد از کار روزانه خود به فعالیت‌های جسمانی مانند نرمش کردن، دویدن در پارک، دوچرخه سواری با دوستان، پیاده روی و غیره می‌پردازند و از این فعالیت‌ها لذت می‌برند.

 

پیاده‌روی، بهترین و ارزان‌ترین راه برای کنترل فشار روحی است. پیاده‌روی، صرف‌نظر از سرعت گام‌ها، به‌طور طبیعی میزان استرس را کم می‌کند. فعالیت‌های ورزشی مناسب، به‌طور قابل توجهی در مقابله با استرس نقش دارند.

 

دوش آب سرد نیز از دیگر راه‌های مقابله با فشارهای روحی و روانی است. سرگرم کردن خود به کار یا مطالعه نیز می‌تواند در شرایط خاص به آرامش افراد کمک کند؛ البته ایجاد احساس آرامش تنها به این عوامل بستگی ندارد و بیشتر به‌خود فرد و خواست وی برای رسیدن به آرامش و تمرینات روحی و روانی که وی برای رسیدن به این مقصود انجام می‌دهد، وابسته است.

پرتال جامع تایا | آرامش ,به دست آوردن آرامش,روانشناسی,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='تست روانشناسی' href='http://taya.ir/khanevadeh/test/__s-1-138.aspx'>تست روانشناسی</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی رنگها' href='http://taya.ir/khanevadeh/ravanshenasi-rangha/__s-1-138.aspx'>روانشناسی رنگها</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی کودک' href='http://taya.ir/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/__s-1-138.aspx'>روانشناسی کودک</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی شخصیت' href='http://taya.ir/khanevadeh/success2/__s-1-138.aspx'>روانشناسی شخصیت</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی ازدواج' href='http://taya.ir/khanevadeh/ezdevaj1/__s-1-138.aspx'>روانشناسی ازدواج</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی عشق' href='http://taya.ir/khanevadeh/test/love-psychology-test_html__s-1-138.aspx'>روانشناسی عشق</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی زنان' href='http://taya.ir/khanevadeh/zanomard1/__s-1-138.aspx'>روانشناسی زنان</a></strong> پرتال جامع تایا | آرامش ,به دست آوردن آرامش,روانشناسی,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='تست روانشناسی' href='http://taya.ir/khanevadeh/test/__s-1-138.aspx'>تست روانشناسی</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی رنگها' href='http://taya.ir/khanevadeh/ravanshenasi-rangha/__s-1-138.aspx'>روانشناسی رنگها</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی کودک' href='http://taya.ir/khanevadeh/ravanshenasi-koodakan/__s-1-138.aspx'>روانشناسی کودک</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی شخصیت' href='http://taya.ir/khanevadeh/success2/__s-1-138.aspx'>روانشناسی شخصیت</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی ازدواج' href='http://taya.ir/khanevadeh/ezdevaj1/__s-1-138.aspx'>روانشناسی ازدواج</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی عشق' href='http://taya.ir/khanevadeh/test/love-psychology-test_html__s-1-138.aspx'>روانشناسی عشق</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='روانشناسی زنان' href='http://taya.ir/khanevadeh/zanomard1/__s-1-138.aspx'>روانشناسی زنان</a></strong>


چگونه می‌توان به نعمت آرامش دست یافت؟ گردآوری توسط بخش مهارتهای زندگی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات