آشنایی با کمپانی “والتر”

آشنایی با کمپانی “والتر”

کارل والتر GmbH و یا همان والتر، کمپانی اسلحه سازی آلمانی است که بیش از 100 سال تجربه دارد. والتر در این مدت به طراحی و تولید انواع سلاح های گرم، تفنگ های بادی و دیگر تسلیحات مورد نیاز کشور پرداخته است. این کمپانی در واقع تابعه گروه PW محسوب می شود. زیر مجموعه ای از کمپانی نام برده تحت عنوان “شرکت اسلحه سازی والتر” در سکونتگاه مسکونی فورت اسمیت؛ آرکانزاس واقع شده است، توسط گروه PW در سال 2012 بنیان گذاری شد. لازم به ذکر است که تلفظ درست نام کمپانی (Walther)، به صورت [ˈvaltɐ]خواهد بود. با این حال کسانی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، اغلب با تلفظ آلمانی آشنا نبوده و از همان واژه والتر استفاده خواهند کرد.

تاریخچه

تاریخچه تاسیس کمپانی والتر به کارگاهی باز می گردد که توسط Matthias Conrad Pistor؛ اسلحه ساز اصلی کارخانه Kassel ساخته شد. Pistor در واقع از اجداد خانواده والتر به شمار می رود. کارگاه و یا به اصطلاح کارخانه کوچک مذکور در سال 1780 در زمینه تولید تپانچه و سلاح های دیگر فعالیت داشت. گفته می شود که شرکت والتر پس از تاسیس توسط کارل والتر (جد وی از سمت خانواده مادری به Pistor ها می رسد) در سال 1886، به تولید سلاح های هدف گیری و مناسب شکار می پرداخت. اما تا سال 1908 و پیش از ابتکار عمل Fritz Walther؛ بزرگ ترین پسر کارل والتر، کمپانی نام برده هیچ گونه تپانچه ای نساخته بود!

در سال 1929، والتر شاهد تولید مدل محبوب تپانچه پلیس و همچنین مدل های PP بود. مدل های PP که جز دسته تپانچه های نیمه خودکار به شمار می رفتند، نخستین خط تولید انبوه تپانچه در کمپانی والتر بودند که نه تنها ضریب اطمینان بالا تر و هزینه تولید نسبی پایین تری داشتند، بلکه بهترین گزینه برای جایگزینی با تپانچه پارابلوم 1908 یا لوگر نیز بودند. بدین ترتیب رایش آلمان (دولت مبتنی بر ملت آلمان بین سال های 1871 تا 1945 که معنای “قلمرو آلمان” را می دهد) در سال 1938 قرارداد جایگزینی و استفاده از P38 با کالیبر 9 میلی متر و وزن 960 گرم را امضا کرد.

با از بین رفتن کمپانی به واسطه جنگ جهانی دوم، والتر تنها به کلکسیونی از طرح ها و اختراع های ثبت شده خود محدود شد. اما پسر بزرگ کارل والتر و در واقع همان مغز متفکر کمپانی دست از تلاش بر نداشت و در سال 1953 شرکت اجدادی پدر خود را این بار در شهر اولم؛ جنوب غربی آلمان احیا کرد. در سال 1957 تولید مجدد P38 نیز به منظور تجهیز ارتش آلمان غربی از سر گرفته شد. زمانی که Fritz Walther در دسامبر سال 1966 فوت کرد، پسر وی؛ کارل هاینز مدیریت کارخانه را به دست گرفت و بر طرح های تکنولوژیک جدید متمرکز شد. جالب است بدانید در سال 1993، کمپانی اسلحه سازی والتر توسط UMAREX Sportwaffen خریداری شد اما تحت همان نام قبلی به تولید محصولات خود در اولم ادامه داد و امروزه آن را Carl Walther Sportwaffen می شناسند.

از جمله مهم ترین محصولات تولیدی کمپانی والتر می توان به تفنگ های دستی، تپانچه های بادی، مسلسل های دستی، سلاح های گرم بالستیک و همینطور چاقو های تاکتیکی اشاره کرد. در ادامه نگاهی به چند مورد از محبوب ترین تسلیحات ساخت کارخانه اسلحه سازی والتر خواهیم داشت.

PK 380

آشنایی با کمپانی “والتر”
آشنایی با کمپانی “والتر”

PK 380 نه تنها از ظاهر مناسبی برخوردار است، بلکه ابعاد جمع و جوری نیز دارد. بدین ترتیب برای ماموریت هایی که نیاز به اختفای سلاح دارند، گزینه خوبی محسوب می شود. ماشه کوچک آن نیز برای افرادی که دست های کوچکی دارند، تجربه راحت تری از کار با سلاح را خلق خواهد کرد. از طرفی وزن پایین آن سبب شده تا بدون هیچ گونه مشکلی بتوان آن را در فضایی محدود حمل و نقل کرد.

– کالیبر: .380 ACP

– طول لوله: 3.66 اینچ

– ظرفیت: 8 RDS

– طول کلی: 6.5 اینچ

– ارتفاع: 5.2 اینچ

– پهنا: 1.2 اینچ

– وزن خالی: 18 اونس

PPS M2

آشنایی با کمپانی “والتر”
آشنایی با کمپانی “والتر”

این سلاح تمام امکاناتی که یک تفنگ دستی جمع و جور می تواند در اختیار تیر انداز قرار دهد را شامل می شود. بدنه باریک، خوش ساخت و ماشه روان از جمله مهم ترین ویژگی های این اسلحه به شمار می روند.

– کالیبر: 9 میلی متر

– طول لوله: 3.18 اینچ

– ظرفیت: 6/7/8 RDS

– طول کلی: 6.3 اینچ

– ارتفاع: 4.4/4.9/5.3 اینچ

– پهنا: 1 اینچ

– وزن خالی: 21.1 اونس

P22

آشنایی با کمپانی “والتر”
آشنایی با کمپانی “والتر”

این مدل یکی دیگر از نوآوری های بزرگ کمپانی والتر محسوب می شود. به عقیده خود شرکت، P22 نسخه ای از تفنگ های دستی است که تمام طراحی ها را متحول ساخته است.

– کالیبر: .22 L.R.

– طول لوله: 3.42 اینچ

– ظرفیت: 10 RDS

– طول کلی: 5.3 اینچ

– ارتفاع: 4.5 اینچ

– پهنا: 1.1 اینچ

– وزن خالی: 12 اونس

CREED

آشنایی با کمپانی “والتر”
آشنایی با کمپانی “والتر”

در این مدل می توان مجموعه ای از قدرت، دقت، کیفیت، طراحی بی نظیر ماشه و ضریب اطمینان بالا را به خوبی مشاهده کرد. بدنه سلاح از جنس پلیمر های مدرن بوده و سیستمی ارگونومیک را خلق کرده است. تمام اجزای فلزی کاملا در برابر خوردگی و سایش مقاوم بوده و سطح سختی به رنگ مشکی مات را ایجاد کرده اند.

– کالیبر: 9 میلی متر

– طول لوله: 4 اینچ

– ظرفیت: 16 RDS

– طول کلی: 7.3 اینچ

– ارتفاع: 5.6 اینچ

– پهنا: 1.3 اینچ

– وزن خالی: 27 اونس

PPQ 45

آشنایی با کمپانی “والتر”
آشنایی با کمپانی “والتر”

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد، سری PP یا تپانچه پلیس از محبوبیت بالایی برخوردار است. PPQ نیز تپانچه پلیس با قابلیت دفاع سریع بوده و یکی از موفقیت ترین خطوط تولید کمپانی والتر محسوب می شود.

– کالیبر: 45 .ACP

– طول لوله: 4.25 اینچ

– ظرفیت: 12 دور

– طول کلی: 7.4 اینچ

– ارتفاع: 5.8 اینچ

– پهنا: 1.3 اینچ

– وزن خالی: 28 اونس

پربازدیدترین

پر بازدیدترین ها

زندگینامه حسین همدانی (۱۳۳۳ - ۱۳۹۴)

زندگینامه حسین همدانی (۱۳۳۳ - ۱۳۹۴)

شهید سردار سرتیپ حسین همدانی از اعضا و بنیانگذاران سپاه همدان و کردستان است و از سال 1359 در جنگ ایران و عراق شرکت داشت.

جزئیات بیشتر

پر بازدیدترین ها

عوامل بومی سرطان در ایران

عوامل بومی سرطان در ایران

30درصد از سرطان ها در ایران مربوط به دستگاه گوارش است جزئیات بیشتر

پر بازدیدترین ها

برنامه استقلال در نبود تیام چیست؟

برنامه استقلال در نبود تیام چیست؟

مصدومیت مهاجم سنگالی استقلال در شرایطی که استقلال باید روز سیزدهم فروردین ماه به مصاف الریان برود اردوی این تیم را با شوک بزرگی روبرو کرده است.

جزئیات بیشتر

جدیدترین ها

بستن چشم بند

بستن چشم بند

بستن چشم بند توسط دزدان دریایی ربطی به کوری چشم آنها نداشته بلکه آنها یک چشم را همیشه میبستند که هنگام تاریکی بتوانند به سرعت ببینند و زمان را بابت عادت چشم به تاریکی ازدست ندهند! جزئیات بیشتر
بیماری جساسیت به آب

بیماری جساسیت به آب

این کوچولو یکی از 100نفر تو کل دنیاست که از بیماریه عجیبی رنج میبرن: حساسیت به آب!
کوچکترین تماس آب با بدن این افراد باعث ایجاد کهیر و جوش‌های دردناکی روی پوستشون میشه؛ حتی وقتی عرق میکنن
جزئیات بیشتر
جزیره ای برای زنان

جزیره ای برای زنان

در فنلاند جزیره ای اختصاصی به نام SuperShe برای زنان ساخته شده است! کریستین روت، مبتکر این طرح میگوید: "ما ضد مردان نیستیم، فقط می خواهیم حریم خصوصی خانمها حفظ شود."
بوستان بانوان
جزئیات بیشتر
دانلود غیر قانونی آهنگ

دانلود غیر قانونی آهنگ

سال 2009 زنی تو آمریکا بخاطر دانلود غیرقانونی 24 تا آهنگ 1.9 میلیون دلار جریمه شد! آهنگی 80000دلار!
زندگی تو ایران مزایای خاص خودش رو داره
جزئیات بیشتر
اثر تمجید زبانی

اثر تمجید زبانی

نتایج بررسی‌ها نشان داده تمجید و تشکر کلامی و حتی دادن پیتزا، بیشتر از پول رضایت کارمندان را فراهم میکند! اثر پاداش نقدی زودتر از حس لذت غذا خوردن و شنیدن تمجید محو میشود! جزئیات بیشتر
تهران سال 1350، جشن 2500 ساله

تهران سال 1350، جشن 2500 ساله

آذین بندی هاى شهر تهران در سال 1350 به مناسبت جشن هاى 2500 ساله، نشان فَرَوَهر و تصاوير پادشاهانى هچون آغا محمد خان و شاپور دوم (ساسانى) در جای جای شهر به چشم می‌ خورد. جزئیات بیشتر
سازه های آبی شوشتر

سازه های آبی شوشتر

تاکنون بیش از 50 کتاب درباره سازه های آبی شوشتر توسط پژوهشگران خارجی نوشته شده ولى حتی ترجمه نشده است.
در نتیجه این شاهکار باستانى در جهان بیشتر از خودِ ایران شناخته شده است!
جزئیات بیشتر
احساس خوشبختی کنید

احساس خوشبختی کنید

افرادیکه دائم برای رسیدن به خوشبختی تلاش میکنن حس میکنن در طول روز وقت کافی ندارن و این باعث میشه احساس خوشبختی نکنن!
اما اگر حس کنید به خوشبختی رسیدید اونموقع وقت کافی واسه لذت بردن دارید!
جزئیات بیشتر
استفاده از ژلاتین در پوست الاغ

استفاده از ژلاتین در پوست الاغ

استفاده از ژلاتین بدست آمده از پوست الاغ برای تهیه غذا و دارو جمعیت الاغهای چین را از 11 به 3 میلیون راس رسانده است!
این تجارت آنقدر پرطرفدار است که چینی‌ها از آفریقا پوست الاغ وارد میکنند!
جزئیات بیشتر

سایر مطالب

بالا
Powered by TayaCMS