کمبود مسکن داریم

طرح جامع مسکن پیش‌بینی کرده‌ که ایران سالانه به ساخت ۹۰۰ هزار واحد مسکونی نیازمند است که بخشی از این برآورد شامل حال بازسازی واحدهای فرسوده می‌شود.
کمبود مسکن داریم

فردين يزداني، مدير علمي طرح جامع مسكن با اشاره به اينكه كشور كمبود مسكن دارد، گفت: نتايج منتشر شده از سرشماري نفوس و مسكن سال95 نيز پيش‌بيني‌هاي انجام شده در طرح جامع مسكن را تأييد مي‌كند. او با تأكيد بر اينكه اين كمبود مربوط به مسكن‌ مورد نياز براي اقشار كم‌درآمد است، گفت:

عدد درج‌شده درخصوص توليد سالانه 900هزار واحد مسكوني نيز به‌طور كامل به توليد مربوط نيست و بخشي از اين برآورد به واحدهاي مسكوني نوسازي‌شده مربوط مي‌شود. ضمن اينكه در شرايط فعلي، كشور به توليد بيش از 900هزار واحد مسكوني نياز ندارد و اين ميزان توليد، به شرط بهبود قدرت خريد متقاضيان محقق خواهد شد.

به گزارش فارس، مديرعلمي طرح جامع مسكن با رد اينكه وجود 2.5ميليون واحد مسكوني خالي، ناشي از پايين‌بودن قدرت خريد است، اظهار كرد: بيشترين آمار خانه‌هاي خالي، مربوط به واحدهاي لوكس است و به‌دليل زياد بودن شكاف درآمدي و طبقه‌بندي درآمدي در ايران، اقشاري كه به‌راحتي بتوانند اين واحدها را خريداري كنند، كم هستند.

يزداني خاطرنشان كرد: قدرت خريد متقاضيان طي 3سال گذشته به‌دليل ركود حاكم بر بازار و كنترل تورم تا حدودي بهتر شده است اما بايد باز هم تقويت شود. يزداني در پاسخ به اين سؤال كه آيا رشد قيمت مسكن كه اين روزها مشاوران املاك مطرح مي‌كنند، امكان‌پذير است يا نه، گفت: قدرت خريد متقاضيان در آن حدي نيست كه قيمت مسكن بخواهد افزايش يابد؛ بنابراين در بدترين حالت قيمت مسكن بيش از 15درصد رشد نخواهد كرد كه البته اين عدد هم قطعا محقق نخواهد شد.

  • اعلام آمادگي براي تأمين زمين مسكن اجتماعي

مدير علمي طرح جامع مسكن اعتقاد دارد كه كمبود مسكن كشور مربوط به مسكن اقشار كم‌درآمد است. در اين ميان، هيأت دولت مصوب كرده است كه سالانه تا چشم‌انداز 1400، تسهيلات حمايتي يا بلاعوض مربوط به ساخت، خريد و رهن و اجاره 100هزار واحد مسكن اجتماعي و حمايتي پرداخت شود كه از اين ميزان، سالانه 10هزار فقره تسهيلات به ساخت مسكن اجتماعي براي اقشار كم‌درآمد تعلق خواهد داشت.

در اين زمينه، فردين شاكري، مديركل امور نظارت‌ عالي فني پروژه‌هاي سازمان ملي زمين و مسكن مي‌گويد: اين سازمان در راستاي تحقق اهداف طرح جامع مسكن، آماده تأمين زمين مورد نياز براي 100هزار واحد مسكوني در قالب مسكن اجتماعي است. شاكري مي‌افزايد: در طرح مسكن اجتماعي قرار است سالانه 10هزار واحد مسكوني براي اقشار كم‌درآمد در كشور احداث شود و براي همين منظور در بودجه سال96 اعتباراتي براي اين واحدها از طريق تسهيلات بانكي و كمك‌هاي بلاعوض پيش‌بيني شده است. او اظهار مي‌كند: سازمان ملي زمين و مسكن در قالب پروژه‌هاي مشاركتي در تلاش است تا بتواند تأثير مناسبي بر تأمين مسكن و توليد واحدهاي غيرمسكوني بگذارد و به رونق مسكن در كشور جامه عمل بپوشاند.

منبع: همشهری آنلاین

پربازدیدترین

Image

The New Republic

The New Republic is a liberal American magazine of commentary ... ویکی پدیا
Image

8 تیم لیگ برتری به دنبال شاه ماهی پرسپولیس!/ استقلال منتفی است

رامین رضاییان امروز برای دریافت رضایت نامه اش راهی باشگاه پرسپ ... جام نیوز
Image

کنترل فشار خون بدون دارو

فشار خون بالا برای هر فردی یک عامل نگران کننده و تهدیدآمیز به ... برترین ها

جدیدترین ها

پربازدیدها در این موضوع

Image

کمبود مسکن داریم

طرح جامع مسکن پیش‌بینی کرده‌ که ایران سالانه به ساخت ۹۰۰ هزار ... همشهری آنلاین
Image

چهارشنبه ۳۰ فروردین | افت قیمت دلار و تقویت یورو و پوند بانکی

همشهری آنلاین:بانک مرکزی چهارشنبه ۳۰ فروردین‌ماه ارزش برابری ۳ ... همشهری آنلاین
No image

چهارشنبه ۳۰ فروردین | سکه نزولی شد

همشهری آنلاین:در بازار چهارشنبه ۳۰ فروردین‌ماه سکه تمام طرح جد ... همشهری آنلاین
Image

‌کدشناسه کالا سرانجام می‌آید؟

علی ابراهیمی:«نمی‌توانم زمان دقیقی را برای اجرایی‌شدن کد شناسه ... همشهری آنلاین
No image

آشنایی با روز بانکداری اسلامی

همشهری انلاین:قانون عملیات بانکی بدون ربا که مشتمل بر 27 ماده ... همشهری آنلاین
Image

زندگینامه: ولی‌الله سیف (۱۳۳۱ -)

همشهری آنلاین:ولی‌الله سیف در سال ۱۳۳۱ دیده به جهان گشود. وی د ... همشهری آنلاین

سایر مطالب

بالا
Powered by TayaCMS