چه زمانی با بیگانگان فضایی ملاقات می کنیم؟

چه زمانی با بیگانگان فضایی ملاقات می کنیم؟


مدتی پیش نیل دگراس تایسون در فضای اینترنت نوشته ­ای با این مضمون ثبت کرد: «من اخترفیزیک­دان شخصی شما هستم.» این نوشته سوالاتی از این قبیل در صفحه شخصی این محقق را برمی ­انگیزد: «آیا شما فکر می ­کنید که ما در ۵۰ سال ِ آینده قادر به تماس با موجودات پیشرفته خواهیم بود؟» اما پاسخ او به این سوال “خیر” بود.

 

زمان ملاقات با بیگانگان فضایی,زمان ملاقات با فضایی ها

حیات ما بر روی زمین فقط به دلیل شانس بالای ما در کیهان می باشد

 

پارادوکس فرمی

فقط در کهکشان راه ­شیری حدود ۱۰۰ میلیارد سیاره وجود دارد. حتی اگر درصد کمی از این سیارات قابل سکونت باشند (که حتی با استانداردهای محافظه کارانه، باید اینطور باشد)، خود احتمال وجود حیات بیگانه در میلیون­ ها سیاره و حیات موجودات پیشرفته در صدها هزار سیاره در کهکشان راه ­شیری را افزایش می­ دهد. با توجه به این فرضیات، پارادوکس فرمی این سوال را مطرح می کند که چرا ما تنها به نظر می­ آییم؟

 

مطالعه ­ای اخیر از سوی دانشگاه ملی استرالیا در سال ۲۰۱۶ نشان می ­دهد که دلیل احتمالی نیافتن حیات بیگانه توسط ما در سیارات دیگر این است که حیات­ های بیگانه در سیارات دیگر نابود شده ­اند. پس حیات ما بر روی زمین فقط به دلیل شانس بالای ما در کیهان می باشد. برایان کاکسِ فیزیک­دان اینطور فکر می­ کند که ما به این زودی­ ها موفق به یافتن حیات هوشمند بیگانه نخواهیم شد زیرا که علم بسیار پیشرفته این موجودات، آن ها را به نابودی می­ کشاند؛ علم بسیار بالای آن ها باعث تولید تکنولوژی­ هایی خواهد شد که این تمدن­ ها هنوز از نظر اجتماعی و سیاسی برای مدیریت این تکنولوژی ­ها آماده نشده ­اند.

 

ملاقات با بیگانگان فضایی,دیدن بیگانگان فضایی

ما به این زودی ها موفق به یافتن حیات هوشمند بیگانه نخواهیم شد

 

ستاره ­شناسان مرکز کورنل نیز با نظر دگراس موافق می­ باشند و بر این عقیده­ اند که زمان بسیار زیادی برای مخابره ­ی سیگنال ارتباطی و دریافت پاسخی از سوی موجودات دیگر مورد نیاز است و حداقل زمان تخمینی شنیدن پاسخی از سوی بیگانگان ۱۵۰۰ سال می ­باشد. موسسات ناسا و سِتی-SETI (جستجوی حیات هوشمند) نیز بر این عقیده ­اند که حتی در صورت وجود حیات بیگانه، ممکن است آنها سفینه­ های مناسب برای سفر به منظومه ما را نداشته باشند. یا اگر هم داشته باشند، ممکن است علاقه­ ای به ایجاد ارتباط با تمدن­ های ناشناخته نداشته باشند.

 

استیون هاوکینگ هرگونه ارتباط اولیه ­ای را خطرناک می ­داند و به داستان کریستف کلمب اشاره می­ کند که در زمان تماس تمدن پیشرفته با بومیان منطقه، تمدنی که به گونه ­ای قوانین و دستوراتی را متحمل شد، بومیان منطقه با تکنولوژی بسیار پایین­ تر بودند که ممکن است برای ما نیز اتفاق بیافتد. داگلاس واکوچ رئیس شرکت METI International فکر می­ کند که تمدنی که قابلیت سفر میان ستاره­ ای را داشته باشد، در حال حاضر از وجود ما اطلاع دارد و طبعا نمی­ تواند تمدنی متخاصم باشد.

 

گرچه دگراس سعی در پاسخ به پرسش ما که توانایی انسان را برای کشف تمدن­ های بیگانه به چالش می­ کشید داشت و ارزیابی ­های او بر اساس مسافت­ های میان ستاره ­ای صورت گرفته بود. به نظر می­ رسد اگر ما بتوانیم در تکنولوژی سفرهای فضایی خود تغییراتی اساسی صورت بدهیم، او نیز از اشتباه بودن فرضیه­ اش خوشحال می شود.

 

منبع: futurism.com - bigbangpage.com

منبع: بیتوته

پربازدیدترین

Image

The New Republic

The New Republic is a liberal American magazine of commentary ... ویکی پدیا
Image

8 تیم لیگ برتری به دنبال شاه ماهی پرسپولیس!/ استقلال منتفی است

رامین رضاییان امروز برای دریافت رضایت نامه اش راهی باشگاه پرسپ ... جام نیوز

جدیدترین ها

پربازدیدها در این موضوع

Image

تصویری از ورزشگاه بارسلونا در 106 سال پیش

این باشگاه با نام باشگاه فوتبال بارسلونا در سال ۱۸۹۹ توسط عده‌ ... ویکی پدیا
Image

نسخه پنجم سیستم عامل iOS منتشر شد

همشهری آنلاین:شرکت اپل نسخه شماره 5 سیستم عامل iOS را برای نصب ... همشهری آنلاین
Image

آشنایی با شرکت اینتل

همشهری آنلاین - زهره بانی:شرکت اینتل در سال 1968 توسط گوردون م ... همشهری آنلاین
Image

مفاهیم: سیستم‌عامل ویندوز موبایل چیست؟

همشهری آنلاین:سیستم عامل ویندوز موبایل یکی از سیستم عامل‏‌های ... همشهری آنلاین
Image

آشنایی با مفاهیم و چطورهای دیجیتال

همشهری‌آنلاین:هزاران پاسخ که وابسته به نوع پرسش است. آیا شما ه ... همشهری آنلاین
Image

مجله شرکت‌های بزرگ جهان

همشهری آنلاین:بعد از انقلاب صنعتی اروپا و با اختراع برق شرکت‌ه ... همشهری آنلاین

سایر مطالب

بالا
Powered by TayaCMS