اشتغال لذت بخش - آکا

اشتغال لذت بخش زنان شاغل,کار و اشتغال ,اشتغال خارج از منزل,شرایط همسران شاغل ,اشتغال زنان شاغل,زندگی زنان شاغل
اشتغال لذت بخش - آکا


اشتغال لذت بخش
,شاغل بودن, زنان شاغل, کار و اشتغال,مهارتهای زندگی

باید بدانیم که  شاغل بودن و خانه‌دار بودن همزمان، برای خانم‌‌هایی که زمینه افسردگی و اضطراب یا وسواس دارند یا مبتلا به بیماری جسمانی هستند آسیب‌‌هایی به همراه دارد. چون متاسفانه افسردگی و اضطراب آنها را بیشتر می‌‌کند. بنابراین اگر افسرده یا مضطرب یا وسواسی هستید اول این اختلالات را درمان کنید و بعد به فکر شغل خارج از منزل باشید.همچنین اگر زن و شوهر روی کار کردن زن توافق نداشته باشند معمولا آسیب‌‌های جدیدی نیز به این آسیب‌‌ها افزوده می‌‌شود و محیط خانه و فضای زندگی مشترک را تیره و سنگین می‌‌کند. توجه داشته باشید که خانواده‌‌های زن و مرد نیز لازم است با زنان شاغل همراهی و همکاری داشته باشند و خود را با زندگی مدرن هماهنگ کنند. برخی خانواده‌‌ها اصلا متوجه کار و اشتغال زنان شاغل نیستند و همان انتظاری که از عروس‌‌ها یا دختران خانه‌دار خود دارند از این‌‌ها هم دارند. در حالی که زنان شاغل نیازها و مسائل خاص خود را دارند و نمی‌توانند با برنامه‌‌های مسافرت و مهمانی‌‌ها و… به سهولت خود را هماهنگ کنند و نباید انتظاراتی را که از زنان خانه‌دار داریم از آنها هم عینا داشته باشیم. نقش شوهران در زندگی زنان شاغل مهم است و نیاز است که انان شرایط همسران شاغل خود را برای خانواده خود روشن سازی کنند تا از کدورت یا دلخوری جلوگیری نمایند .

کار نیمه وقت
کارهای نیمه وقت برای خانم‌‌هایی که همسر و فرزند دارند مناسب‌‌تر است حتی اگر درآمد کمتری داشته باشد. در و اقع اگر شغل خانم‌‌ها به گونه ای باشد که بتوانند در طول روز کمی استراحت کنند بعدا بهتر می‌‌توانند در خانه هم به وظایف خود بپردازند. همچنین کارهای سبک‌‌تر که فشار‌‌های جسمانی کمتر دارند برای خانم‌‌ها مناسب‌‌تر است چون خانم‌‌های شاغل، شکایات بیشتری از بیماری‌‌های جسمانی دارند بهتر است کار آنها با شرایط جسمانی آنها هماهنگی داشته باشد.

سوال بسیاری از خانم‌‌ها این است که آیا بهتر است هم شاغل باشند و هم خانه‌دار، یا بهتر است فقط به خانه‌داری اشتغال داشته  باشند؟ آیا شاغل بودن در بیرون از منزل به نفع آنها و خانواده آنهاست یا خانه‌دار بودن، موجب می‌‌شود که محیط زندگی آنها گرم‌تر و بهتر باشد. مشخص است که شاغل بودن زنان در خارج از منزل مانند بسیاری از کارهای دیگر مزایا و معایبی دارد. پژوهشگران معتقدند زنان اغلب براساس شرایط اقتصادی، اجتماعی و در اختیار داشتن مبالغ مالی و مادی، خانه‌داری یا اشتغال خارج از منزل را انتخاب می‌کنند. اما برخی از زنان معتقدند که علت انتخاب خانه‌داری یا شغل‌‌های خارج از منزل صرفا به علاقه آنها بستگی دارد. اما نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که زنان شاغل در تمام ابعاد کیفیت زندگی به جز عملکرد جسمانی، وضعیت بهتری از زنان خانه‌دار دارند. این پژوهش که به صورت مورد شاهد انجام شده، عملکرد جسمانی، محدودیت نقش به علت مشکلات جسمانی، درد جسمانی، سلامت عمومی، احساس نشاط، سلامت روانی، محدودیت نقش به علت مشکلات روحی و عملکرد اجتماعی هر دو گروه زنان شاغل و خانه‌دار را مورد ارزیابی قرار داده است.نتایج این پژوهش در نهایت نشان داد: میانگین نشاط تفاوت معنی‌داری در دو گروه شاغل و خانه‌دار داشته است به‌طوری که زنان شاغل وضعیت سلامت روان خود را بهتر از زنان خانه‌دار ارزیابی کردند. همچنین طبق نتایج به دست آمده، زنان شاغل نسبت به زنان خانه‌دار، کلیه‌ی مقیاس‌های کیفیت زندگی را به جز عملکرد جسمانی بالاتر و بهتر گزارش کرده‌اند. این تحقیق چنین نتیجه می‌گیرد: پایین‌تر بودن میانگین عملکرد جسمانی زنان شاغل نسبت به زنان خانه‌دار شاید بدین علت باشد که علاوه بر شیوع اختلالات درد بدون منشأ فیزیولوژیک در زنان، زنان شاغل مسوولیتی مضاعف داشته، علاوه بر نقش‌های اجتماعی وظیفه‌ی خانه‌داری را نیز برعهده دارند.

,شاغل بودن, زنان شاغل, کار و اشتغال,مهارتهای زندگی

مادران شاغل
زنانی که شاغل اند و فرزند هم دارند باید یاد بگیرند کیفیت رابطه با فرزندانشان را بیشتر کنند چرا که کمیت این ارتباط به هر حال کمتر از رابطه سایر زنان با فرزندان آنها است. یعنی اگر به جای چهار ساعت فقط دو ساعت را با فرزندانشان می‌‌گذرانند باید سعی کنند آن دوساعت لذت بخش و موثر و آموزش دهنده باشد  و در عین حال برای فرزندان آنها ایجاد امنیت کند. در واقع اگر مادران شاغل عصبانیت، ناراحتی و سختی شغل خود را به خانه آورده و به فرزندان خود منتقل کنند، تاثیر نامناسبی روی فرزندان بر جای گذاشته و محیط ایمن خانه را خدشه دار کرده اند و فرزندانی ناایمن و مضطرب و گاه با کمبود اعتماد به نفس بار می‌‌آورند. برای این که مادران با انرژی و شادی بیشتر از سر کار به منزل برگردند بهتر است کار آنها نیمه وقت باشد و البته حتما لازم است شغلی را انتخاب کرده باشند که بدان عشق می‌‌ورزند و دوست دارند نه این که با بی‌میلی و کسالت به سر کار بروند.

نه تنها زنان شاغل بلکه هر کسی که کاری را انجام می‌‌دهد حتما باید از آن کار لذت ببرد. وگرنه بخش بزرگی از زندگی و زمان ما که به کار و اشتغال می‌‌گذرد واقعا به هدر می‌‌رود و تا پایان عمر به عنوان خاطرات بد برایمان باقی می‌‌ماند. پس کاری را انتخاب کنید که برایتان نشاط آور و انرژی بخش است و آنرا دوست دارید و از انجامش خسته نمی شوید. کاری که با شرایط و توانمندی و استعداد شما همخوانی داشته باشد و باعث شود سایر توانمندی‌‌هایتان شکوفا بشود. اگر کارتان را دوست ندارید آنرا عوض کنید و کاری انتخاب کنید که با شما هماهنگ‌‌تر باشد و هر روز با خوشحالی به سوی آن بروید. همچنین اگر کار و شغل شما سنگین است فعالیت‌‌های ورزشی با نشاط و شاد را به زندگی خود اضافه کنید.

تقسیم کار در منزل
برخی خانم‌‌ها می‌‌خواهند کارایی خود را  بالا نشان دهند و به اصطلاح با یک دست چند هندوانه بردارند. چنین خانم‌‌هایی همه کارهای منزل و بیرون را انجام می‌‌دهند. به درس بچه‌‌ها می‌‌رسند و هزارتا کار دیگر را هم با هم انجام می‌‌دهند اما متاسفانه به دلیل بالا بودن حجم کارها خیلی زود دلزده و خسته و حتی از کار بیرون فراری می‌‌شوند ویا دچار ضعف اعصاب، افسردگی و خستگی مزمن شده و به تدریج کارایی خود را از دست می‌‌دهند.
منبع:زیباشو

منبع: آکاایران

پربازدیدترین

پر بازدیدترین ها

Image

ثروتمند ترین زن دنیا درگذشت

لیلیان بتانکور، وارث شرکت تولید لوازم آرایشی لورئال در سن ۹۴ سالگی درگذشت. او که دارایی‌هایش ۴۰ میلیارد دلار برآورد شده، ثروتمندترین زن جهان بود.

پر بازدیدترین ها

Image

واکنش به ضرب و شتم کارگران آذرابی

عضو شورای مرکزی بسیج علامه گفت: اعتراض کارگرانی که چندین ماه هست حقوق خود را دریافت نکرده اند خیانت نیست، بلکه سکوت ما و ناکارآمدی مسولین در برابر جنایات وظلم سرمایه‌داران خیانت است.

جدیدترین ها

Image

مقایسه ادراک از خود و روابط مدرسه‌ای در دانش‌آموزان دارای نارسایی‌های ویژه ...

هدف از این مطالعه، مقایسه ادراک از خود و روابط مدرسه ­ای در دانش‌آموزان دارای نارسایی‌های ویژه در یادگیری و دانش‌آموزان عادی بود.
No image

بررسی قاعده قابل تعزیر بودن هر عمل حرام در فقه امامیه و حنفی

قاعده قابل تعزیر بودن هر عمل حرام که یکی از قواعد اصطیادی در فقه امامیه و حنفی و حاکم بر تعزیرات است، مبنای مشروعیت بسیاری از قوانین جزایی و همچنین اسلامی بودن آن ها را تشکیل می‌دهد.
Image

منشأ وجودی شرّ در فلسفۀ افلاطون

این مقاله بر آن بوده که ضمن سعی در پژوهش و تلاش برای فهم نظر افلاطون در باب شرّ، معنای عدمی ‌بودن شرّ از نظر او را بکاود.
Image

سنجش نگرش دانشجویان نسبت به ازدواج و عوامل مؤثر در آن

پژوهش حاضر با هدف بررسی نگرش دختران نسبت به ازدواج و عوامل مؤثر در آن در دانشجویان دختر دانشگاه فردوسی مشهد انجام شده است.
Image

تحلیل رابطة بین جامعه‌پذیری سازمانی، رفتار رهبری، هویت سازمانی و فرهنگ سازم ...

این پژوهش با هدف بررسی رابطة بین جامعه‌پذیری سازمانی، رفتار رهبری، هویت سازمانی و فرهنگ سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی به مرحله اجرا درآمد.
Image

زن در اندیشه اسلامی

نقش زن در اندیشه اسلامی، براساس هدف خلقت، یعنی عبودیت تفسیر می‌شود و با تعریف وظیفه‌مداری زن مبتنی بر ایمان به توحید و عاطفه‌محوری وی؛ جایگاه ویژه‌ای برای زنان ترسیم می‌شود.
Image

پیش‌فرض‌های هستی‌شناختی علوم طبیعی نوین

رویکرد پوزیتیویستی در علوم طبیعی جدید که روش این علوم را به تجربه منحصر می‌دانست، هرچند در ابتدا مورد استقبال قرار گرفت اما در نیمة دوم قرن بیستم به چالش کشیده شد.
Image

تأثیر ماهواره در بی ثباتی ازدواج؛ نقش واسطه ای دینداری و نگرش مثبت نسبت به ...

هدف پژوهش حاضر مشخص کردن تأثیر استفاده از ماهواره در بی ثباتی ازدواج، با آزمون نقش واسطه ای دینداری و نگرش مثبت به رابطه با جنس مخالف است.
Image

رابطه اسنادهای علَی با اضطراب امتحان: نقش میانجی اهداف پیشرفت

هدف پژوهش حاضر، ارائه مدلی برای اضطراب امتحان براساس متغیرهای سبک اسناد و اهداف پیشرفت می‌باشد.

پربازدیدها در این موضوع

Image

واکنش به ضرب و شتم کارگران آذرابی

عضو شورای مرکزی بسیج علامه گفت: اعتراض کارگرانی که چندین ماه هست حقوق خود را دریافت نکرده اند خیانت نیست، بلکه سکوت ما و ناکارآمدی مسولین در برابر جنایات وظلم سرمایه‌داران خیانت است.
Image

قاتل آتنا اصلانی اعدام شد+ عکس

قاتل آتنا اصلانی به دار مجازات آویخته شد.
Image

چمران از تایید نتیجه انتخابات شورای تهران شکایت کرد

آن‌چه در راستای بازشماری آراء انجام شده، این است که صورت‌جلسه‌ها با یکدیگر تطبیق داده شود و آقای بادامچی هم تاکید کرده که چنین اتفاقی مبنی بر تطبیق آراء صورت‌جلسه‌های مربوط به سه شیوه بازشماری آراء به‌طور کامل و دقیق انجام شده

سایر مطالب

بالا
Powered by TayaCMS