در جست‌وجوى سیمرغ زرین

سینما> على مولوى:
در سى و پنجمین جشنواره‌ى جهانى فیلم فجر در بخش «سینمای سعادت» یا همان مسابقه‌ی سینمای بین‌الملل، ۱۵ فیلم بلند سینمایی از کشورهای آرژانتین، اسپانیا، اندونزی،‌ ایران، بلغارستان، ترکیه،‌ چین، روسیه، کلمبیا، فرانسه، لتونی و لهستان با هم رقابت می‌کنند.
در جست‌وجوى سیمرغ زرین
مسابقه‌ی سينماى سعادت

هم‌چنين 15 فيلم كوتاه از كشورهاي اسپانیا، اسلوواکی، اوکراین، ايتاليا، ايران، پرو، ترکیه، جمهوری چک، روسیه، روماني، سوئد، سوییس، فرانسه و مکزیک براي كسب سيمرغ‌هاي طلايي و نقره‌اي نيز در اين بخش حضور دارند.

«اوبرتو پازولینی» (کارگردان و تهیه‌کننده‌ي سرشناس ایتالیایی)، «فلورین گالن‌برگر» (نويسنده و کارگردان مطرح آلمانی و برنده‌ي جایزه‌ي اسکار بهترين فیلم کوتاه)، «لخ مایفسکی» (شاعر، نقاش، نویسنده و کارگردان مشهور لهستانی)، «جسیکا وودورث» (نويسنده و كارگردان مطرح بلژیکی) و «میکو هارادا» (بازیگر برجسته‌ي ژاپنی) و «رسول صدرعاملی» (نويسنده و کارگردان شناخته‌شده‌ي ایرانی) و  «فاطمه معتمدآریا» (بازیگر برجسته‌ي ايراني)، ۱۵ فیلم بلند و ۱۵ فیلم کوتاه اين بخش را داوری خواهند کرد.

آقای بی‌دردسر به کارگردانی «فنگ می» از چين، ایوان به کارگردانی «آلیونا داویدووا» از روسيه، بال‌های پدرم به کارگردانی «کیوانچ سِزار» از ترکیه، پاریس سفید به کارگردانی «لیدیا تِرکی» از فرانسه، پایان رؤیاها به کارگردانی «محمدعلی طالبی» از ايران، تبعیدی به کارگردانی «داویس سیمانیس» از لتونی، خانه به کارگردانی «اصغر یوسفی‌نژاد» از ايران، سوفیچکا به کارگردانی «كيرا كوالنكو» از روسیه، شب دراز فرانسیسکو سانکتیس به کارگردانی «فرانسیسکو مارکس» و «آندريا تستا» از آرژانتين، كوري به کارگردانی «ریشارد بوگایوسکی» از لهستان، کواترتندتا به کارگردانی «پل رودریگز» از اسپانيا، گلوری به کارگردانی «کریستینا گروزیوا» و «پِتار والچانوف» از بلغارستان، گناهکاران به کارگردانی «ایوان دی گائونا» از كلمبيا، نگار به کارگردانی «رامبد جوان» از ايران و مادر به کارگردانی «ریری رضا» از اندونزی، 15 فيلم بلند اين بخش به‌شمار مي‌آيند.

هم‌چنين فيلم‌هاي كوتاه آگهی فروش به کارگرداني «قصیده گلمکانی» از ايران، آمالیمبو به کارگرداني «خوان پابلو لیبوسارت» از سوئد، آن سوی مرز به کارگرداني «دانیله لوکا» از سوییس، به‌خاطر عشق به کارگرداني «ام. عبدالغفور شاهین» از ترکیه، پیشخدمت به کارگرداني «فرنوش عابدی» از ایران، تناوب به کارگرداني «علی خوشدونی‌فراهانی» از ایران، حمله به اژدها به کارگرداني «یان بوبنیچک» از جمهوری چک و اسلوواکی، حراج رؤیاها به كارگرداني «ولاد بوزیانو» از روماني، خانه به کارگرداني «ایرینا تسیلیک» از اوکراین، روزهای آخر به کارگرداني «آرتورو لئون لیرنا» از پرو و اسپانیا،‌ زمزمه‌های باد به کارگرداني «لوئیک ژونه» از فرانسه، سکوت به کارگرداني «علی عسگری» و «فرنوش صمدی» از ايتاليا و فرانسه، غیرانسانی به کارگرداني «دانیل دیمیدوف» از روسیه، مسخ به کارگرداني «آدریان آرسه» از مکزیک و موقعیت به کارگرداني «ایوان فرناندز دی‌کوردوبا» از اسپانيا براي كسب سيمرغ بهترين فيلم كوتاه بخش سينماي سعادت با هم رقابت مي‌كنند.

منبع: همشهری آنلاین

پربازدیدترین

پر بازدیدترین ها

پر بازدیدترین ها

Image

میراث شفابخش پدر

همشهری دو - محمدرضا حیدری:
ایستادن بر قله افتخار کارآفرینی، هنری است که با تلاش و کوشش و تسلیم‌نشدن در برابر شکست به‌دست می‌آید.

جدیدترین ها

Image

مقایسه ادراک از خود و روابط مدرسه‌ای در دانش‌آموزان دارای نارسایی‌های ویژه ...

هدف از این مطالعه، مقایسه ادراک از خود و روابط مدرسه ­ای در دانش‌آموزان دارای نارسایی‌های ویژه در یادگیری و دانش‌آموزان عادی بود.
No image

بررسی قاعده قابل تعزیر بودن هر عمل حرام در فقه امامیه و حنفی

قاعده قابل تعزیر بودن هر عمل حرام که یکی از قواعد اصطیادی در فقه امامیه و حنفی و حاکم بر تعزیرات است، مبنای مشروعیت بسیاری از قوانین جزایی و همچنین اسلامی بودن آن ها را تشکیل می‌دهد.
Image

منشأ وجودی شرّ در فلسفۀ افلاطون

این مقاله بر آن بوده که ضمن سعی در پژوهش و تلاش برای فهم نظر افلاطون در باب شرّ، معنای عدمی ‌بودن شرّ از نظر او را بکاود.
Image

سنجش نگرش دانشجویان نسبت به ازدواج و عوامل مؤثر در آن

پژوهش حاضر با هدف بررسی نگرش دختران نسبت به ازدواج و عوامل مؤثر در آن در دانشجویان دختر دانشگاه فردوسی مشهد انجام شده است.
Image

تحلیل رابطة بین جامعه‌پذیری سازمانی، رفتار رهبری، هویت سازمانی و فرهنگ سازم ...

این پژوهش با هدف بررسی رابطة بین جامعه‌پذیری سازمانی، رفتار رهبری، هویت سازمانی و فرهنگ سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی به مرحله اجرا درآمد.
Image

زن در اندیشه اسلامی

نقش زن در اندیشه اسلامی، براساس هدف خلقت، یعنی عبودیت تفسیر می‌شود و با تعریف وظیفه‌مداری زن مبتنی بر ایمان به توحید و عاطفه‌محوری وی؛ جایگاه ویژه‌ای برای زنان ترسیم می‌شود.
Image

پیش‌فرض‌های هستی‌شناختی علوم طبیعی نوین

رویکرد پوزیتیویستی در علوم طبیعی جدید که روش این علوم را به تجربه منحصر می‌دانست، هرچند در ابتدا مورد استقبال قرار گرفت اما در نیمة دوم قرن بیستم به چالش کشیده شد.
Image

تأثیر ماهواره در بی ثباتی ازدواج؛ نقش واسطه ای دینداری و نگرش مثبت نسبت به ...

هدف پژوهش حاضر مشخص کردن تأثیر استفاده از ماهواره در بی ثباتی ازدواج، با آزمون نقش واسطه ای دینداری و نگرش مثبت به رابطه با جنس مخالف است.
Image

رابطه اسنادهای علَی با اضطراب امتحان: نقش میانجی اهداف پیشرفت

هدف پژوهش حاضر، ارائه مدلی برای اضطراب امتحان براساس متغیرهای سبک اسناد و اهداف پیشرفت می‌باشد.

پربازدیدها در این موضوع

Image

دوچرخه‌ی شماره ۸۸۶ منتشر شد

در شماره‌ی ۵ مرداد ۱۳۹۶ می‌خوانید:
Image

شیر بیشه‌های خداوند

خانه فیروزه‌ای > بلند نوین:
دوستت دارم

و پشتم به تو گرم است
Image

همراه با نجوای کویر

فریبا خانی:
در کویر راه برو... به نجوای کویر گوش‌کن. نگاه‌کن که باد چه ریتمی با شن‌های روان ایجاد کرده است. این‌جا سرزمین ایران است. سرزمینی کهن با تاریخی کهن.
Image

بیا دنیا را سرک بکشیم

خانه فیروزه‌ای > الهه صابر:
آدم‌ها دوست دارند، دوستشان بدارند و البته گاهی یک‌سره حرف‌اند؛ یک‌سره بادِ هوا. این‌همه آمدن پیغمبران بی‌خودی نیست؛ این‌همه تکرار اتفاق‌های گذشته؛ اما آخرش باید پرسید: که چی؟... تا کی؟
Image

مصرف برق در دستان ماست

نفیسه مجیدی‌زاده:
تولید برق دست ما نیست، اما بخش مهمی از مصرف برق در دستان ماست. در واقع این ما هستیم که می‌توانیم با راهکارهای ساده به کاهش مصرف برق کمک کنیم.
Image

"مادر" و پنج شعر دیگر

شمعدانی‌ها

باغچه‌ی دست‌هایت را دوست دارند

سایر مطالب

بالا
Powered by TayaCMS