به تماشاى قاره‌ى کهن

سینما> على مولوى:
«جلوه‌گاه شرق» (پانورمای فیلم‌های کشورهای آسیایی و اسلامی)، بخش دیگری از سی و پنجمین جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر است.
به تماشاى قاره‌ى کهن
فيلم‌های بخش جلوه‌گاه شرق

«دارژان اوميربايف» (نويسنده، کارگردان و منتقد قزاقستاني)، «زکی دمیرکوبوز» (نويسنده و کارگردان ترکیه‌ای)، «حمیده عمروفا» (تهیه‌کننده‌ي آذربایجانی) و «نجيب عياد» (تهيه‌كننده و دبير جديد جشنواره‌ي فيلم قرطاجه تونس) به همراه  «کمال تبریزی» (نويسنده و كارگردان ایرانی)، هيئت داوران جوايز آسيايي را تشكيل مي‌دهند و جايزه‌ي بهترين فيلم بلند آسيايي، بهترين كارگردان و بهترين فيلم آسيايي را به برگزيدگان خود اهدا خواهند كرد. مطابق مقررات جشنواره، نامزدهاي دريافت اين جوايز از ميان آثار آسيايي در بخش‌هاي مسابقه‌ي سينماي سعادت و پانوراماي فيلم‌هاي كشورهاي آسيايي انتخاب مي‌شوند.

گفتني است فيلم‌هاي آپاندیس به کارگردانی «حسین نمازی» از ايران، بازآمده به کارگردانی «ثابت کورمانبکوف» از قزاقستان، بذرافشان به کارگردانی «یوسوکه تاکوچی» از ژاپن، برگِ جان به کارگردانی «ابراهيم مختاري» از ايران، بی‌نام و نشان به کارگردانی «تقير احمد» از بنگلادش، پیهو به کارگردانی «وینود کاپری» از هند، چاقو در آب پاك به کارگردانی «وانگ ژوبو» از چين، خانه‌ي دیگران به کارگردانی «روسودان گلوریدزه» از گرجستان، خانه‌ي کاغذی به کارگردانی «مهدی صباغ‌زاده» از ايران، رئوف به کارگردانی «سونر جانر» و «باريش‌ كايا» از تركيه، کارآموز به کارگردانی «جانفنگ بو» از سنگاپور، گرگ و بره به کارگردانی «شهربانو سادات» از افغانستان، وصیت پدر به کارگردانی «باکیت موکول» و «دستان‌جپار اولو» از قرقیزستان،  مادر به کارگردانی «اِردِنِت‌سِتسِگ بازاراگچا» از مغولستان و میز به کارگردانی «کیم جونگ‌کوان» از کره‌ي جنوبی، 15 فيلم بلند اين بخش هستند.

هم‌چنين 15 فيلم كوتاه اَمل به كارگرداني «هانی القطان‌ هانی» از آمريكا، بزرگراه به كارگرداني «سی‌وی آو» از مالزی، بوبو به كارگرداني «ماذن کمال» و «مونس رشید» از پاکستان، پرسه در گذر آفتابگردان به كارگرداني «میّ زاید»  از مصر، در هیچستان به كارگرداني «فردی آئونگ»، «مین تو آئونگ» و «زون مويي‌او» از میانمار، قطب جنوب به كارگرداني «امین آکپینار» از ترکیه، کاپیتان عادل به كارگرداني «امیر البصری» از عراق، کنج به كارگرداني «چاووش هنرآموز» از ایران، کیف مدرسه به كارگرداني «دیراج جیندال» از هند، مامان‌بزرگ لولِنگ به كارگرداني «چه تاجیامون» از فیلیپین، مرتد به كارگرداني «توبی اوگون‌وانده» از نیجریه، من قلم می‌زنم به كارگرداني «ریم فلکناز» از امارات متحده‌ي عربی، موشک کاغذی به كارگرداني «رائد الطوالبه» از اردن، هنوز نه به كارگرداني «آرین وزیردفتری» از ایران و هیچ‌کس به كارگرداني «الهام طرقی» از ایران نيز در اين بخش حضور دارند.

منبع: همشهری آنلاین

پربازدیدترین

پر بازدیدترین ها

پر بازدیدترین ها

Image

میراث شفابخش پدر

همشهری دو - محمدرضا حیدری:
ایستادن بر قله افتخار کارآفرینی، هنری است که با تلاش و کوشش و تسلیم‌نشدن در برابر شکست به‌دست می‌آید.

جدیدترین ها

Image

مقایسه ادراک از خود و روابط مدرسه‌ای در دانش‌آموزان دارای نارسایی‌های ویژه ...

هدف از این مطالعه، مقایسه ادراک از خود و روابط مدرسه ­ای در دانش‌آموزان دارای نارسایی‌های ویژه در یادگیری و دانش‌آموزان عادی بود.
No image

بررسی قاعده قابل تعزیر بودن هر عمل حرام در فقه امامیه و حنفی

قاعده قابل تعزیر بودن هر عمل حرام که یکی از قواعد اصطیادی در فقه امامیه و حنفی و حاکم بر تعزیرات است، مبنای مشروعیت بسیاری از قوانین جزایی و همچنین اسلامی بودن آن ها را تشکیل می‌دهد.
Image

منشأ وجودی شرّ در فلسفۀ افلاطون

این مقاله بر آن بوده که ضمن سعی در پژوهش و تلاش برای فهم نظر افلاطون در باب شرّ، معنای عدمی ‌بودن شرّ از نظر او را بکاود.
Image

سنجش نگرش دانشجویان نسبت به ازدواج و عوامل مؤثر در آن

پژوهش حاضر با هدف بررسی نگرش دختران نسبت به ازدواج و عوامل مؤثر در آن در دانشجویان دختر دانشگاه فردوسی مشهد انجام شده است.
Image

تحلیل رابطة بین جامعه‌پذیری سازمانی، رفتار رهبری، هویت سازمانی و فرهنگ سازم ...

این پژوهش با هدف بررسی رابطة بین جامعه‌پذیری سازمانی، رفتار رهبری، هویت سازمانی و فرهنگ سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی به مرحله اجرا درآمد.
Image

زن در اندیشه اسلامی

نقش زن در اندیشه اسلامی، براساس هدف خلقت، یعنی عبودیت تفسیر می‌شود و با تعریف وظیفه‌مداری زن مبتنی بر ایمان به توحید و عاطفه‌محوری وی؛ جایگاه ویژه‌ای برای زنان ترسیم می‌شود.
Image

پیش‌فرض‌های هستی‌شناختی علوم طبیعی نوین

رویکرد پوزیتیویستی در علوم طبیعی جدید که روش این علوم را به تجربه منحصر می‌دانست، هرچند در ابتدا مورد استقبال قرار گرفت اما در نیمة دوم قرن بیستم به چالش کشیده شد.
Image

تأثیر ماهواره در بی ثباتی ازدواج؛ نقش واسطه ای دینداری و نگرش مثبت نسبت به ...

هدف پژوهش حاضر مشخص کردن تأثیر استفاده از ماهواره در بی ثباتی ازدواج، با آزمون نقش واسطه ای دینداری و نگرش مثبت به رابطه با جنس مخالف است.
Image

رابطه اسنادهای علَی با اضطراب امتحان: نقش میانجی اهداف پیشرفت

هدف پژوهش حاضر، ارائه مدلی برای اضطراب امتحان براساس متغیرهای سبک اسناد و اهداف پیشرفت می‌باشد.

پربازدیدها در این موضوع

Image

دوچرخه‌ی شماره ۸۸۶ منتشر شد

در شماره‌ی ۵ مرداد ۱۳۹۶ می‌خوانید:
Image

شیر بیشه‌های خداوند

خانه فیروزه‌ای > بلند نوین:
دوستت دارم

و پشتم به تو گرم است
Image

همراه با نجوای کویر

فریبا خانی:
در کویر راه برو... به نجوای کویر گوش‌کن. نگاه‌کن که باد چه ریتمی با شن‌های روان ایجاد کرده است. این‌جا سرزمین ایران است. سرزمینی کهن با تاریخی کهن.
Image

بیا دنیا را سرک بکشیم

خانه فیروزه‌ای > الهه صابر:
آدم‌ها دوست دارند، دوستشان بدارند و البته گاهی یک‌سره حرف‌اند؛ یک‌سره بادِ هوا. این‌همه آمدن پیغمبران بی‌خودی نیست؛ این‌همه تکرار اتفاق‌های گذشته؛ اما آخرش باید پرسید: که چی؟... تا کی؟
Image

مصرف برق در دستان ماست

نفیسه مجیدی‌زاده:
تولید برق دست ما نیست، اما بخش مهمی از مصرف برق در دستان ماست. در واقع این ما هستیم که می‌توانیم با راهکارهای ساده به کاهش مصرف برق کمک کنیم.
Image

"مادر" و پنج شعر دیگر

شمعدانی‌ها

باغچه‌ی دست‌هایت را دوست دارند

سایر مطالب

بالا
Powered by TayaCMS