از من بیسکوئیت بساز !

پگاه شفتی:
شاید شما هم دوست دارید، بیسکوئیت‌هایی را گاز بزنید که از چهره‌ی خودتان، یا برادر کوچولوی بامزه‌تان درست شده‌اند، اگر روزگاری چنین کاری نشدنی تلقی می‌شد، حالا خیلی هم خیال‌پردازی به حساب نمی‌آید؛ چون به لطف فناوری حالا این کار، شدنی است.
از من بیسکوئیت بساز !

در اين مورد، همه‌چیز از مجارستان شروع شد. کشوری زیبا و کوچک در اروپای شرقی. یک روز «کریستی بوزای»، دختر جوان مجارستانی، تصمیم گرفت هدیه‌ا‌ی خاص برای تولد درست کند. او تمام تلاشش را کرد اما در نهایت راه‌حل را در یک پرینتر سه‌بعدی دید. یکی از آن‌ها خرید و مشغول شد.

او شب و روز کار کرد و با برنامه‌های مختلف کامپیوتری سر و کله زدتا بالأخره توانست یک قالب شیرینی با استفاده از عکس تهیه کند. این ایده‌ا‌ی جالب بود که تمام دوستان کریستی را شگفت‌زده کرد. بعد او تصمیم گرفت این ایده را ثبت كند و آن را به تولید انبوه برساند.

حالا کریستی یک شرکت نیمه‌اینترنتی به راه انداخته است و کاربرانی که دوست دارند بیسکوئیت‌هايي با تصوير چهره‌ی خودشان یا عزیزانشان تهيه كنند، فقط با چند کلیک می‌توانند قالب يا قالب‌هايي با شکل دلخواهشان سفارش بدهند.

قدم اول فرستادن عکسی است که باید از آن قالب تهیه شود.

تیمی از افراد متخصص این عکس را تبدیل به یک الگو برای چاپگر سه‌بعدی می‌کند. از این جا به‌بعد دیگر کار زیادی باقی نمانده است. الگو را به یک چاپگر سه‌بعدی می‌سپارند و تمام.

قالب با پست براي کاربر فرستاده می‌شود و حالا نوبت کاربر است که خمیر بیسکوئیتش را آماده کند، قالب بزند و چهره‌ی بیسکوئیتی را در فر بگذارد!

منبع: همشهری آنلاین

پربازدیدترین

پر بازدیدترین ها

پر بازدیدترین ها

Image

میراث شفابخش پدر

همشهری دو - محمدرضا حیدری:
ایستادن بر قله افتخار کارآفرینی، هنری است که با تلاش و کوشش و تسلیم‌نشدن در برابر شکست به‌دست می‌آید.

جدیدترین ها

Image

مقایسه ادراک از خود و روابط مدرسه‌ای در دانش‌آموزان دارای نارسایی‌های ویژه ...

هدف از این مطالعه، مقایسه ادراک از خود و روابط مدرسه ­ای در دانش‌آموزان دارای نارسایی‌های ویژه در یادگیری و دانش‌آموزان عادی بود.
No image

بررسی قاعده قابل تعزیر بودن هر عمل حرام در فقه امامیه و حنفی

قاعده قابل تعزیر بودن هر عمل حرام که یکی از قواعد اصطیادی در فقه امامیه و حنفی و حاکم بر تعزیرات است، مبنای مشروعیت بسیاری از قوانین جزایی و همچنین اسلامی بودن آن ها را تشکیل می‌دهد.
Image

منشأ وجودی شرّ در فلسفۀ افلاطون

این مقاله بر آن بوده که ضمن سعی در پژوهش و تلاش برای فهم نظر افلاطون در باب شرّ، معنای عدمی ‌بودن شرّ از نظر او را بکاود.
Image

سنجش نگرش دانشجویان نسبت به ازدواج و عوامل مؤثر در آن

پژوهش حاضر با هدف بررسی نگرش دختران نسبت به ازدواج و عوامل مؤثر در آن در دانشجویان دختر دانشگاه فردوسی مشهد انجام شده است.
Image

تحلیل رابطة بین جامعه‌پذیری سازمانی، رفتار رهبری، هویت سازمانی و فرهنگ سازم ...

این پژوهش با هدف بررسی رابطة بین جامعه‌پذیری سازمانی، رفتار رهبری، هویت سازمانی و فرهنگ سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی به مرحله اجرا درآمد.
Image

زن در اندیشه اسلامی

نقش زن در اندیشه اسلامی، براساس هدف خلقت، یعنی عبودیت تفسیر می‌شود و با تعریف وظیفه‌مداری زن مبتنی بر ایمان به توحید و عاطفه‌محوری وی؛ جایگاه ویژه‌ای برای زنان ترسیم می‌شود.
Image

پیش‌فرض‌های هستی‌شناختی علوم طبیعی نوین

رویکرد پوزیتیویستی در علوم طبیعی جدید که روش این علوم را به تجربه منحصر می‌دانست، هرچند در ابتدا مورد استقبال قرار گرفت اما در نیمة دوم قرن بیستم به چالش کشیده شد.
Image

تأثیر ماهواره در بی ثباتی ازدواج؛ نقش واسطه ای دینداری و نگرش مثبت نسبت به ...

هدف پژوهش حاضر مشخص کردن تأثیر استفاده از ماهواره در بی ثباتی ازدواج، با آزمون نقش واسطه ای دینداری و نگرش مثبت به رابطه با جنس مخالف است.
Image

رابطه اسنادهای علَی با اضطراب امتحان: نقش میانجی اهداف پیشرفت

هدف پژوهش حاضر، ارائه مدلی برای اضطراب امتحان براساس متغیرهای سبک اسناد و اهداف پیشرفت می‌باشد.

پربازدیدها در این موضوع

Image

دوچرخه‌ی شماره ۸۸۶ منتشر شد

در شماره‌ی ۵ مرداد ۱۳۹۶ می‌خوانید:
Image

شیر بیشه‌های خداوند

خانه فیروزه‌ای > بلند نوین:
دوستت دارم

و پشتم به تو گرم است
Image

همراه با نجوای کویر

فریبا خانی:
در کویر راه برو... به نجوای کویر گوش‌کن. نگاه‌کن که باد چه ریتمی با شن‌های روان ایجاد کرده است. این‌جا سرزمین ایران است. سرزمینی کهن با تاریخی کهن.
Image

بیا دنیا را سرک بکشیم

خانه فیروزه‌ای > الهه صابر:
آدم‌ها دوست دارند، دوستشان بدارند و البته گاهی یک‌سره حرف‌اند؛ یک‌سره بادِ هوا. این‌همه آمدن پیغمبران بی‌خودی نیست؛ این‌همه تکرار اتفاق‌های گذشته؛ اما آخرش باید پرسید: که چی؟... تا کی؟
Image

مصرف برق در دستان ماست

نفیسه مجیدی‌زاده:
تولید برق دست ما نیست، اما بخش مهمی از مصرف برق در دستان ماست. در واقع این ما هستیم که می‌توانیم با راهکارهای ساده به کاهش مصرف برق کمک کنیم.
Image

"مادر" و پنج شعر دیگر

شمعدانی‌ها

باغچه‌ی دست‌هایت را دوست دارند

سایر مطالب

بالا
Powered by TayaCMS