مانع دربی‌ سرخابی‌ها در آلمان | تلویزیون سهم می‌خواهد

همشهری آنلاین:
استقلال و پرسپولیس که می‌توانند از برگزاری دربی در آلمان نفع مالی خوبی ببرند حالا یک مانع بزرگ پیش روی خود می‌بینند و آن تلویزیون است که سهم خودش را می‌خواهد.
مانع دربی‌ سرخابی‌ها در آلمان | تلویزیون سهم می‌خواهد

به گزارش مهر، پیش از این در خبرها داشتیم که اسپانسرهای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس پیشنهاد داده که در اروپا این دو تیم به مصاف هم بروند و دربی برگزار کنند و از بلیط فروشی، حق پخش تلویزیونی و اسپانسرهای این بازی هر دو باشگاه سهم ببرند. این پیشنهاد از منظر اقتصادی آنقدر خوب بود که هر دو باشگاه تمایل خود را با وجود آنکه در تاریخ مورد نظر هنوز آمادگی کافی ندارند، اعلام کردند و البته نامه‌ای به بخش بازرگانی صدا و سیما ارسال کردند تا تکلیف حق پخش دربی مشخص شود.

  • متن نامه به مدیرکل بازرگانی صداوسیما

در نامه‌ای که از سوی دو باشگاه برای مهدوی مهر مدیرکل بازرگانی سازمان صدا و سیما ارسال شده آمده است:« همانگونه که مستحضرید پیشنهاد طرح برگزاری دربی استقلال و پرسپولیس در اروپا و مشارکت صدا و سیما در درآمدزایی از این محل از ابتدای سال جاری در چندین مرحله با جنابعالی مطرح و در جلسه فیمابین در اواخر خرداد ماه با جنابعالی کلیات محورهای همکاری مورد توافق قرارگرفت و با پیشنهاد جنابعالی فردای آن روز جلسه بعدی فیمابین با حضور سه شرکت تبلیغاتی معرفی شده از سوی جنابعالی برگزار و مقرر گردید طرح‌های پیشنهادی تبلیغاتی این سه شرکت در کوتاه‌ترین زمان ارائه شود که مجددا فردای آنروز تنها درخواست سهم بالایی از درامد از سوی شرکت‌های معرفی شده توسط جنابعالی به باشگاه‌ها منعکس شد و تاکنون هیچ اقدام دیگری صورت نگرفته است.

با عنایت به اینکه جنابعالی در تماس‌های تلفنی و پیامکی پاسخ روشنی از تمایل یا عدم تمایل و یا خواسته‌های سازمان صدا و سیما برای همکاری در این موضوع اعلام ننموده‌اید و برخی موارد شخصی و قدیمی و بی‌ارتباط به این مسابقه را بیان داشته‌اید و این تاخیرات باعث از بین رفتن فرصت‌های باشگاه‌ها گردیده است، مقتضی است حداکثر تا روز ۵ شنبه مورخ ۹۶/۴/۸ بصورت مکتوب نظر نهایی و شرایط همکاری احتمالی خود را به صراحت اعلام نموده تا با هماهنگی با وزارت محترم ورزش و جوانان تصمیم مقتضی اتخاذ گردد.

لازم به یادآوری است کلیه حقوق حق پخش تلویزیونی این مسابقه منحصرا متعلق به دوباشگاه استقلال و پرسپولیس است و با توجه به برگزاری مسابقه در خارج از کشور، باشگاه‌ها از حق مذاکره با شبکه‌های تلویزیونی متعددی که پیشنهاد خرید حق پخش مسابقه را داده اند برخوردار می‌باشند.»

  • ضرب الاجل و انتظار باشگاه‌های مردمی

در این نامه که ضرب الاجلی برای صدا و سیما مشخص کرده و از سوی هر دو باشگاه مورد تایید بوده است، صدا و سیما به نوعی متهم است به ضرر و زیان زدن به باشگاه‌ها به دلیل بی توجهی به پیشنهاد اقتصادی این دو باشگاه این در حالی است که هر دو باشگاه سر میز مذاکره اقتصادی چند جانبه بازرگانی آن ارگان نشسته‌اند و همچنان منتظر هستند تا تکلیفشان روشن شود.

نامه تهدید آمیز هر دو باشگاه مبنی بر اینکه این حق را دارند که سیگنال را به تلویزیون‌های بیرون کشور بفروشند کاملا واضح نوشته شده و البته بعید است که این دو باشگاه چنین کنند چرا که سلامت تبلیغات و صحت گزارش این بازی پر بیننده که بیش از ۶۰ میلیون نفر شاید بیننده داشته باشد و کنترل نماهای بسته و باز در تلویزیون‌های بیگانه تایید نمی‌شود.

  • تردید در خط قرمزها و مانع بزرگ پیشرفت استقلال و پرسپولیس

در واقع صدا و سیما به جای پرداخت حق پخش به هر دو باشگاه سهم بالایی در مورد درآمد‌های این بازی که متعلق است به خود دو باشگاه می‌خواهد و تبعات بعدی فروش حق پخش این بازی را هم در نظر نگرفته است. صدا و سیما با این رویه هم جلوی پیشرفت‌های اقتصادی باشگاه‌های پر طرفداری را که برای بقا نیازمند این کارهای اقتصادی هستند را می‌گیرد و هم خط قرمز‌ها را با تردید مواجه می‌کند.

به نظر می‌رسد صدا و سیما باید رویه دیگری در مورد فوتبال در نظر بگیرد و اینهمه یک جانبه به دلیل بی‌رقیب بودن به ماوقع نگاه نکند و حداقل تکلیف این دو باشگاه را مشخص کند و جواب نامه آنها را خیلی صریح و واضح بنویسد تا این دو باشگاه و رسانه‌های دیگر و بخش اسپانسرینگ آنها تکلیف خودشان را بدانند.

  • این باشگاه ها توسط پول مردم اداره می‌شوند

قرار نیست دو باشگاه که این روزها توسط خود مردم اداره می‌شوند و پولی از بیت‌المال نمی گیرند و با پول مردم ارتزاق کنند، درآمدهایشان را به صدا و سیما تحویل بدهند. فراموش نکنید دوره دولتی بودن این دو باشگاه به نوعی تمام شده و آن اندك پولي که پیشترها وزارت ورزش به این دو باشگاه می‌داد گذشته است و امروز متولیان این دو باشگاه خود مردم هستند و این مردم که از باشگاه‌های خود حمایت می‌کنند دوست ندارند از محل درآمدهای باشگاه پولی به حساب ارگان دیگری ریخته شود.

منبع: همشهری آنلاین

پربازدیدترین

پر بازدیدترین ها

Image

الصدر: همه‌پرسی در منطقه کردستان، خودکشی است

رئیس جریان الصدر عراق ضمن اینکه همه‌پرسی در منطقه کردستان عراق را خودکشی خواند، تأکید کرد که کردها اولین کسی خواهند بود که از آن متضرر خواهند شد.

پر بازدیدترین ها

Image

ترامپ بانک‌ها را از مراوده مالی با کره شمالی منع کرد

رئیس‌جمهور آمریکا با صدور یک فرمان اجرایی، ضمن افزایش اختیارات خزانه‌داری برای تحریم کره شمالی، بانک‌ها را از تعامل مالی با پیونگ‌یانگ منع کرد.

پر بازدیدترین ها

Image

گسترش فولاد جنگید و بُرد/ از بازیکنانم راضی نیستم

سرمربی تیم فوتبال سیاه‌جامگان گفت: گسترش فولاد امروز فوتبال بازی کرد، جنگید و بُرد.

جدیدترین ها

Image

ثروتمند ترین زن دنیا درگذشت

لیلیان بتانکور، وارث شرکت تولید لوازم آرایشی لورئال در سن ۹۴ سالگی درگذشت. او که دارایی‌هایش ۴۰ میلیارد دلار برآورد شده، ثروتمندترین زن جهان بود.
Image

چمران هم سند رو کرد!+ عکس

مهدی چمران در تماس با هیات مرکزی نظارت از تایید نتیجه انتخابات شورای تهران شکایت کرد!
Image

تصویر جدید از یک ژن خوب!

موضوع "ژن خوب" همچنان موضوع و دستمایه بسیاری از مطالب طنز و جدی در رسانه‌هاست.
Image

موشک بازیِ دو رهبر سیاسی!+ عکس

در حاشیه افزایش تنش میان امریکا و کره شمالی، سایت کگل این کارتون ها را منتشر کرد.
Image

سهام عدالتی‌ها بخوانند

برای آن دسته از مشمولانی که شماره شبای خود را از موسسه اعتباری نور دریافت نموده و اقدام به ثبت آن در سامانه سهام عدالت کرده‌اند، در آینده پیامکی از سوی سازمان خصوصی سازی ارسال خواهد شد تا نسبت به ثبت شماره شبای جدید اقدام کنند.
Image

دختران بازمانده از تحصیل + عکس

در خبرها آمده بود که ۵۰ درصد از دختران در استان‌های مرزی به دلیل ازدواج زودهنگام از تحصیل بازمی‌مانند.
Image

واکنش به ضرب و شتم کارگران آذرابی

عضو شورای مرکزی بسیج علامه گفت: اعتراض کارگرانی که چندین ماه هست حقوق خود را دریافت نکرده اند خیانت نیست، بلکه سکوت ما و ناکارآمدی مسولین در برابر جنایات وظلم سرمایه‌داران خیانت است.
Image

قاتل آتنا اصلانی اعدام شد+ عکس

قاتل آتنا اصلانی به دار مجازات آویخته شد.

پربازدیدها در این موضوع

Image

گزارشی از خاکسپاری مرحومه ‌آقارضی

همشهری‌آنلاین-فریده رضایی:
سیمین آقارضی، نوازنده نامدار قانون؛ دوشنبه21 دی درگذشت و چهارشنبه 23 دی ‌در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد
Image

جدال لفظی کیم و ترامپ در قالب کاریکاتور

کاریکاتوریست مشهور «پتار پیسمستروویک» کارتونی از جدال لفظی آمریکا و کره شمالی منتشر کرده و آن را «بلوف» نامیده است.
Image

«تمثیلات» حجت‌الاسلام قرائتی در نماز جمعه معرفی شد

کتاب «تمثیلات» حجت‌الاسلام محسن قرائتی، از انتشارات درس‌هایی از قرآن در نماز جمعه‌های کشور معرفی شد.
Image

11 دسامبر؛ روز جهانی کوهستان

سرچشمۀ همۀ رودهای بزرگ، و منشا نیمی از آب های شیرین جهان، کوهستان است. کوه ها، زیستگاه گونه های بی شمار گیاهی و جانوری، خاستگاه بخش مهمی از تنوع زیستی و پناهگاه بسیاری از گونه هایی هستند که در دشت ها نابود شده اند.
Image

دلاور دلواری که بریتانیا کبیر را به زانو درآورد

در روز ۱۲ شهریور ۱۲۹۴ رئیسعلی دلواری فرمانده نیروهای مقاومت تنگستان در برابر نیروهای انگلیسی به شهادت رسید.
Image

بازگشت دوباره سامان مقدم به تلویزیون/ پیش تولید فصل ۲ «دیوار به دیوار» آغاز شد

پیش تولید فصل دوم سریال «دیوار به دیوار» به کارگردانی سامان مقدم به زودی آغاز می‌شود.

سایر مطالب

بالا
Powered by TayaCMS