عیدی مردانه، عیدی زنانه

همشهری دو - علی سیف‌اللهی:
اولین هدیه‌ای که به همسرم دادم یک دفترچه‌یادداشت و یک روان‌نویس بود.
عیدی مردانه، عیدی زنانه

 خودش مي‌گويد مؤثرترين كادويي كه به او داده‌ام، همين است. چيزي كه با احتساب كرايه رفت و برگشت به كتابفروشي‌هاي زير پل كريمخان‌زند و مخلفاتش، سرجمع شايد بيشتر از 20هزار تومان هم برايم آب نخورده باشد. اما همين كادوي 20هزار توماني زيادي كار كرد. خودش مي‌گويد همين ايده‌ كوچك، دنيا را به كامش شيرين و خوش كرد. هنوز از اينكه آن روز برايش كادو گرفتم، خاطرات خوشي برايش زنده مي‌شود و قلبش دوباره براي دوست‌داشتن من وسط همه‌گير و گرفت‌هاي روزمره كار مي‌افتد. از همان اول، قاعده هديه‌دادن را فقط براي مناسبت‌ها نگذاشتيم و وقت و بي‌وقت براي هم كادويي گرفتيم كه يك‌بار اسمش «جايزه» بود و يك‌بار ديگر «هديه بي‌دليل». كادو خريدن و گرفتن هيچ‌وقت وظيفه ما نشد اما راستش را بخواهيد من از اولي بيشتر از دومي خوشحال مي‌شوم. يادم مي‌آيد كه در جلسه تحقيق و تفحص از يكي از نزديك‌ترين دوستانش، او بي‌مقدمه از من پرسيد: «تو از اون‌هايي هستي كه كادو مي‌گيري خوشحال‌تري يا وقتي كادو مي‌دي؟». در لحظه گفتم دومي. او هم جواب داد كه وقتي وارد رابطه با يك زن مي‌شوي، بايد بداني كه هديه‌گرفتن براي او احساس خوبي دارد. حتي اگر كادوي گراني مثل طلا و جواهر نباشد.

توصيه‌اش را گوش كردم و سعي كردم با خريد هديه‌هاي كوچك، لحظه‌هاي ناب ماندگاري خلق كنم. لحظه‌هايي كه از سمت او هم تكرار شد و حالا مدام ارجاع مي‌دهيم به آنها. به لحظه‌هايي كه خيلي كليشه‌اي اسمش را مي‌توان گذاشت لحظه‌هاي كوچك خوشبختي. امسال، سر عيدي‌دادن هم اين چالش تكرار شد. بي‌هماهنگي و خيلي قبل‌تر از سال‌تحويل، برايش عيدي خريدم و غافلگيرش كردم. لحظه‌هايي كه از كادوگرفتن ذوق مي‌كند و چشم‌ها و لب‌هايش مي‌خندد، از ناب‌ترين لحظه‌هايي است كه هر بار تجربه مي‌كنم و هيچ‌وقت تكراري نمي‌شود. بديع است و پر از شور زندگي. من اما راستش را بخواهيد ناخودآگاه درست نقطه مقابلش ايستادم. درست چنددقيقه بعد از عيدي‌دادن گفتم: لطفا تو كار من و تكرار نكن، هر وقت خواستي بخري با هم بريم بخريم. گفتم: ازم بپرس چي لازم دارم. شاكي شد، چون عيدي‌اش را يك هفته قبل از من خريده بود و در سوراخ‌سنبه‌هاي خانه قايم كرده بود. حق داشت اما سعي كردم با توضيحاتم متوجهش كنم كه اين فقط يك تفاوت سليقه است. يك اختلاف ساده كه هيچ‌وقت نبايد آن را به‌حساب بي‌ذوقي و قدرنشناسي گذاشت. برايش توضيح دادم كه من ذاتا آدم سرد و يكنواختي هستم كه يك اشاره كوتاه به دوست داشتني كه هميشه بين ما برقرار است، برايم كفايت مي‌كند و به زحمت اضافي نيازي نيست.

مي‌دانم كه هر بار كادو مي‌دهد دوست دارد من زيادي ذوق كنم و زيادي تشكر كنم اما هر بار لبخندش مي‌ماسد چون مدل من فرق دارد. اين شايد يك اپيدمي مردانه باشد، نمي‌دانم. هرچه كه هست نخستين عيدي ما به همديگر، خاطره‌هاي خوشي است كه مدت‌ها خاطره‌ لحظه‌گرفتن آن را از زير غبار زمان بيرون خواهيم كشيد و با آنها خوش خواهيم بود. لحظه‌هايي كه به‌نظرم مثل فيلم‌ها و داستان‌هاي آموزنده، فقط يك پيام دارد؛ «حواسم هميشه به تو هست و بودنت خوب است».

منبع: همشهری آنلاین

پربازدیدترین

جدیدترین ها

Image

شمار قربانیان حمله ائتلاف عربستان در یمن، به 46 نفر رسید

منابع یمنی از افزایش شمار قربانیان حمله جنگنده‌های ائتلاف عربستان سعودی به خوابگاهی در استان صنعاء خبر دادند.
Image

پوچتینو گلر ذخیره قدیس‌ها را خرید

باشگاه تاتنهام پس از جذب داوینسون سانچس، گلر ذخیره ساوتهمپتون را خریداری کرد.
Image

مجمع عمومی موسسه اعتباری نور فردا برگزار می‌شود

دومین مجمع عمومی موسسه مالی اعتباری نور صبح فردا (پنجشنبه) با حضور اعضای هیئت مدیره در محل سالن همایش تلاش برگزار می‌شود.
Image

رویارویی تیم ملی پاکت بیلیارد ایران با روسیه

تیم ملی پاکت بیلیارد ایران دو بازی تدارکاتی را با تیم روسیه برگزار کرد.
Image

قیمت نفت کاهش و قیمت طلا افزایش یافت

قیمت نفت به 51.68 دلار در هر بشکه و قیمت طلا به 1289.58 دلار در هر اونس رسید.
Image

«نیکی هیلی» با «آمانو» دیدار و درباره برجام گفت‌وگو کرد

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در شهر وین با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار و گفت‌وگو کرد.
Image

تعریف نشریه روزانه مسابقات از تیر و کمان ایران

نشریه روزانه مسابقات ورزشی دانشجویان از تیم تیر و کمان مردان ایران تعریف کرد.
Image

کنترل نرخ ارز تنها دلیل توقف ثبت سفارش خودرو نیست

مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات در پاسخ به نقل‌ قول‌هایی که اخیراً در برخی از رسانه‌ها از سوی منتقدین به توقف موقتی ثبت سفارش واردات خودرو سواری شده است و ابعاد این موضوع را تشریح کرد.
Image

احتمال کناره‌گیری صنعت نفت آبادان از جام حذفی

سرمربی صنعت نفت آبادان گفت: به احتمال زیاد با نظر باشگاه در جام حذفی شرکت نخواهیم کرد، دیروز با عیسی زاده جلسه نداشتیم.

پربازدیدها در این موضوع

Image

شورش علیه دلشوره

همشهری دو - تارا رستم‌زاد:
همه ما وضعیت اضطراب و د‌‌لهره را تجربه کرد‌ه‌‌ایم؛ وضعیتی که می‌تواند‌ به شکل یک نگرانی خفیف از د‌یر‌رسید‌ن به جلسه باشد یا ترس و استرس بزرگ از وقوع پیشامد‌ی وحشتناک.
Image

عروس هایی که سفیدبخت نمی شوند

شاید هیچ گاه تصور این را نمی کردند که به دلیل فقر یا باورهای غلط جامعه، مرحله ای جدید در زندگی خود را در سخت ترین شرایط ممکن آغاز کنند. صحبت از دختران نوجوانی است که در بسیاری از کشورهای آفریقایی و جنوب آسیا در سنین عمدتا زیر 18 سال به اجبار ازدواج می کنند و حقوق اولیه شان نقض می شود.
Image

ماهی برای تمام فصول

همشهری دو - مریم مرتضوی:
نیاز داریم به آن وقت‌ها؛ به وقت‌هایی که ماه رمضان تمام می‌شد و ما از فردای عید فطر، با خودمان قرار می‌گذاشتیم آدم‌های بهتری شویم، کمتر بدقلقی و بدخلقی کنیم و حواسمان بیشتر جمع نمازهایمان باشد، خودمان را گول نزنیم با دروغ مصلحتی، سرمان را گرم نکنیم به شنیدن غیبت پشت سر این و آن.
Image

نگهداری از محبت

همشهری دو - حجت‌الاسلام قاسم‌ پورمسئله‌گو:
شاید در دنیا، کاری آسان‌تر از ایجاد محبت و دوستی در دل نباشد. نگاهی محبت‌آمیز، لبخندی کوتاه، هدیه‌ای ناقابل، شاخه گلی و...، همه و همه بهانه‌ای برای به‌دست آوردن دل‌هاست.
Image

عاشقانه‌های کهن

همشهری دو - آزاده باقری:
سالن پر است از آدم‌هایی که بالای ۷۰سال سن دارند و با سابقه بالای ۵۰سال زندگی مشترک روی صندلی‌ها نشسته‌اند.

سایر مطالب

بالا
Powered by TayaCMS