عادات بد را در سال قبل، جا بگذارید

عادات بد را در سال قبل، جا بگذارید


برگزیدنِ عادات خوب

گام اول برای تغییر ویژگی های بد این است که غبار عادت را از روی آنها کنار بزنیم

 

هنگامی که می خواهد سال عوض شود، همه جا را خانه تکانی می کنیم جزء عادتهای بدی که در زندگی داریم. عادتهای مضر و بدمان را با خود به سال جدید می بریم ونمی خواهیم  آنها  را تغییر دهیم. گام اول برای تغییر ویژگی های بد این است که غبار عادت را از روی آنها کنار بزنیم تا یادمان بیاید کدام دسته از خصوصیات به خودمان و دیگران آسیب می زند.

راستی چطور عادات بد خودمان و اعضای خانواده مان را تغییر دهیم. برخی از این عادتها برای دیگران آزاردهنده است، برخی برایتان هزینه دارند و شما از آنها بی اطلاعید. چه بسا ویژگی هایی هم وجود دارد که حتی نمی دانیم بد هستند، بنابراین هرگز برای تغییرشان کاری نمی کنیم. 6 تا از این عادت ها به شما می گوییم تا در سال جدید راحت تر آنها را از کمد ذهن تان بیرون بیاندازید.


ناله و شکایت
کلمات شما دارای قدرت هستند، به خصوص روی خود شما. شکایت کردن از مشکلات تان باعث می شود که احساس بدی داشته باشید. اگر چیزی اشتباه است وقت خود را با شکایت کردن هدر ندهید؛ بلکه سعی کنید شرایط را بهتر سازید. مگر این که بخواهید برای همیشه شکایت کنید. پس وقت را هدر ندهید، مشکل را برطرف کنید. راجع به این صحبت کنید که چطور می خواهید موقعیت را بهتر سازید.


موعظه
انتقادکردن مترادفی دارد که موعظه کردن است؛ در واقع از ریشه مورد قضاوت قراردادن، این دو گرفته شده اند. هرچه بالاتر بروید دستاوردهای تان بیشتر می شود و تمایل شما برای اندیشیدن راجع به هر چیزی بیشتر می شود؛ در نتیجه تمایل پیدا می کنید که به دیگران بفهمانید که می دانید. وقتی که راجع به یافته های تان با دیگران صحبت می کنید افراد ممکن است حرف های شما را بشوند ولی شاید به دقت گوش ندهند.

 

ترس برادر مرگ
گاهی شما نسبت به آن چه که ممکن است یا ممکن نیست رخ بدهد یا نسبت به آن چه که نمی توانید انجام دهید یا این که چطور دیگران راجع به ما قضاوت خواهند کرد، دچار ترس شده اید. بنابراین راحت است که خود را آزاد بدهید تا این که منتظر موقعیتی مناسب بمانید و اینکه تصمیم بگیرید که کمی بیاندشید یا تحقیق بیشتری انجام دهید یا گزینه های دیگری را بیابید. در این بین می تواند روزها، هفته ها، ماه ها و سال ها سپری شوند تا رویاها به حقیقت بپوندند. نگذارید ترس شما باعث عقب ماندگی شما شود. هرچه که برنامه ریزی کردید، آرزو داشتید و تصور کردید، از همین امروز شروع می شود.


استرس در محیط کار ممنوع
استرس و فشار در محل کار عامل افسردگی، بیماری های قلبی و سکته است؛ بنابراین باید هر چه زودتر راه مناسب بیابید تا این استرس ها را کاهش دهید و یا اینکه آنها را مدیریت کنند؛ مثلاً با مدیر خود حرف بزنید، شغل خود را تغییر دهید و یا از یک مشاور متخصص کمک بگیرید.


غذا خوردن از روی احساسات
بهتر است وقتی که دچار ناراحتی های روحی می شوید، به سراغ انجام کاری بروید که به شما لذت می دهد و باعث افزایش اندروفین در بدن تان می شود تا سلامت تان به خطر نیفتد.


توجه بیش از حد به ظاهر
در حالی که هر دو جنس به ظاهر خود اهمیت می دهند، اما خانم ها بسیار بیشتر از آقایان درصدد داشتن ظاهری کامل و بی عیب هستند. براساس پژوهش ها، 90 درصد از خانم ها دوست دارند ظاهر خود را تغییر دهند و به ظاهر بهتری دست یابند. این عدم اطمینان از ظاهر روی سلامت روحی روانی تان تاثیر می گذارد و حتی گاهی اوقات به سلامت جسمی تان لطمه می زند.


محیطی که ما خلق می کنیم
بهتر است برای ترک عادت از خودمان شروع کنیم. نه تنها ما می توانیم برای عزیزان مان مانند یک الگوی خوب عمل کنیم، بلکه می توانیم برای آن ها محیطی به وجود آوریم که آن ها تشویق به برگزیدنِ عادات خوب نماید. ولی باید از همین ابتدا با یک حقیقت، کنار بیاییم: محیط کاملاً تحت تسلط ما نیست. راستش، حتی به طور نسبتاً کامل هم در اختیار ما نیست!


منبع:تبیان

 

منبع: بیتوته

پربازدیدترین

پر بازدیدترین ها

Image

ثروتمند ترین زن دنیا درگذشت

لیلیان بتانکور، وارث شرکت تولید لوازم آرایشی لورئال در سن ۹۴ سالگی درگذشت. او که دارایی‌هایش ۴۰ میلیارد دلار برآورد شده، ثروتمندترین زن جهان بود.

پر بازدیدترین ها

Image

واکنش به ضرب و شتم کارگران آذرابی

عضو شورای مرکزی بسیج علامه گفت: اعتراض کارگرانی که چندین ماه هست حقوق خود را دریافت نکرده اند خیانت نیست، بلکه سکوت ما و ناکارآمدی مسولین در برابر جنایات وظلم سرمایه‌داران خیانت است.

جدیدترین ها

Image

مقایسه ادراک از خود و روابط مدرسه‌ای در دانش‌آموزان دارای نارسایی‌های ویژه ...

هدف از این مطالعه، مقایسه ادراک از خود و روابط مدرسه ­ای در دانش‌آموزان دارای نارسایی‌های ویژه در یادگیری و دانش‌آموزان عادی بود.
No image

بررسی قاعده قابل تعزیر بودن هر عمل حرام در فقه امامیه و حنفی

قاعده قابل تعزیر بودن هر عمل حرام که یکی از قواعد اصطیادی در فقه امامیه و حنفی و حاکم بر تعزیرات است، مبنای مشروعیت بسیاری از قوانین جزایی و همچنین اسلامی بودن آن ها را تشکیل می‌دهد.
Image

منشأ وجودی شرّ در فلسفۀ افلاطون

این مقاله بر آن بوده که ضمن سعی در پژوهش و تلاش برای فهم نظر افلاطون در باب شرّ، معنای عدمی ‌بودن شرّ از نظر او را بکاود.
Image

سنجش نگرش دانشجویان نسبت به ازدواج و عوامل مؤثر در آن

پژوهش حاضر با هدف بررسی نگرش دختران نسبت به ازدواج و عوامل مؤثر در آن در دانشجویان دختر دانشگاه فردوسی مشهد انجام شده است.
Image

تحلیل رابطة بین جامعه‌پذیری سازمانی، رفتار رهبری، هویت سازمانی و فرهنگ سازم ...

این پژوهش با هدف بررسی رابطة بین جامعه‌پذیری سازمانی، رفتار رهبری، هویت سازمانی و فرهنگ سازمانی با رفتار شهروندی سازمانی به مرحله اجرا درآمد.
Image

زن در اندیشه اسلامی

نقش زن در اندیشه اسلامی، براساس هدف خلقت، یعنی عبودیت تفسیر می‌شود و با تعریف وظیفه‌مداری زن مبتنی بر ایمان به توحید و عاطفه‌محوری وی؛ جایگاه ویژه‌ای برای زنان ترسیم می‌شود.
Image

پیش‌فرض‌های هستی‌شناختی علوم طبیعی نوین

رویکرد پوزیتیویستی در علوم طبیعی جدید که روش این علوم را به تجربه منحصر می‌دانست، هرچند در ابتدا مورد استقبال قرار گرفت اما در نیمة دوم قرن بیستم به چالش کشیده شد.
Image

تأثیر ماهواره در بی ثباتی ازدواج؛ نقش واسطه ای دینداری و نگرش مثبت نسبت به ...

هدف پژوهش حاضر مشخص کردن تأثیر استفاده از ماهواره در بی ثباتی ازدواج، با آزمون نقش واسطه ای دینداری و نگرش مثبت به رابطه با جنس مخالف است.
Image

رابطه اسنادهای علَی با اضطراب امتحان: نقش میانجی اهداف پیشرفت

هدف پژوهش حاضر، ارائه مدلی برای اضطراب امتحان براساس متغیرهای سبک اسناد و اهداف پیشرفت می‌باشد.

سایر مطالب

بالا
Powered by TayaCMS