امید را انتخاب کن!

امید را انتخاب کن!


امید داشتن

انتخاب امید راه‌حلی آسان و ساده برای حل مشکلات جدی زندگی است

 

روزهایی هست که زندگی سخت و طاقت‌فرسا می‌شود. روزهایی هست که احساس می‌کنی دیگر توان پیشروی نداری و باید تسلیم شوی...

در این روزهای سخت فقط یک چیز می‌تواند تو را به آینده‌ای روشن برساند و آن چیزی نیست جز ذخیره امیدی که برای خود نگاه داشته‌ای!

آیا می‌دانی انسان‌ها چه وقت تسلیم شرایط می‌شوند و خود را می‌بازند!؟ جواب بسیار ساده است! وقتی ذخیره امیدشان به پایان برسد و دیگر نتوانند در تاریکی زندگی خود روزنه‌ای روشن را پیدا کنند. هر چه خزانه امید شما به زندگی پرتر و غنی‌تر باشد، موفقیت شما برای غلبه بر مشکلات زندگی حتمی‌تر است.

زندگی فراز و نشیب‌های فراوانی دارد و هر انسانی فراخور سرنوشتی که دارد باید با مشکلات و سختی‌های بسیاری دست و پنجه نرم کند. میزان مقاومت و ایستادگی هر انسانی بستگی مستقیم به میزان امیدی دارد که برایش باقی مانده است. به همین خاطر انسان باید به‌طور دايم و لحظه به لحظه به ذخیره امید خودش سرکشی کند و هر وقت فرصتی به دست آورد مخزن امید خود را پر کند.

اما سوال این است که چگونه می‌توان ذخیره امید را زیاد کرد و جای خالی امیدهای مصرف شده را پر کرد!؟ و پاسخ این سوال یک جمله است: ”امید را انتخاب کن!“

ما انسان‌ها، همگی حق انتخاب داریم. در هر لحظه زندگی می‌توانیم ناامیدی و بی‌تفاوتی و افسردگی را برگزینیم یا این‌که امید را انتخاب کنیم. انتخاب امید راه‌حلی آسان و ساده برای حل مشکلات جدی زندگی است. ما با انتخاب‌های خود و با تصمیماتی که هر روز می‌گیریم شکل جهان خود را عوض می‌کنیم و در مسیر ساختن جهانی بهتر، اولین گام، امید داشتن است. هر چند امید داشتن گام اول است اما هرگز نباید فراموش کرد که یک قدم اساسی و بحرانی است. قدمی که به ما انرژی لازم برای پیشروی و حرکت به جلو را می‌دهد و ما را به راه می‌اندازد.

پس بیايید از امروز تا آخرین لحظه عمر خودمان به صورت پایدار و مستمر در هر لحظه از زندگی خودمان در هر شرایطی که هستیم همواره امید را انتخاب کنیم.

اگر دانش‌آموزی معمولی در مدرسه‌ای عادی هستی امیدوار باش که تا بالاترین درجات علمی صعود کنی و کاربردی‌ترین و مفیدترین دانش‌ها را فرا بگیری.

اگر زنی خانه‌دار هستی در سخت‌ترین شرایط زندگی از بین میلیون‌ها گزینه یاس و افسردگی، امید به آینده‌ای روشن را برگزین و به‌طور مستمر در گوش اهل خانه، آینده‌ای روشن و باشکوه را نوید ببخش. مهم نیست که بقیه بر اساس شرایط فعلی به تو چه می‌گویند. مهم این است که تسلیم نشوی و در سخت‌ترین شرایط امیدوارانه‌ترین مسیر را انتخاب کنی.

اگر عزیزی گرانقدر را به هر دلیلی از دست داده‌ای و بعد از او دیگر شوق و نشاطی برای ادامه زندگی در خود نمی‌بینی، باز نباید تسلیم شرایط شوی و بی‌تفاوتی و بی‌حرکتی را پیشه کنی! بلکه باید به جست‌وجوی دلیلی امیدبخش برای ادامه زندگی برخیزی و با انتخاب مسیری امیدآفرین زندگی جدید و روشنی را برای خود رقم زنی.

کانال‌های امیدبخش و شوق‌آفرین تلویزیون را نگاه کن. با جوانان و انسان‌های پرشور و نشاط نشست و برخاست کن. داستان‌ها و مطالب شوق‌آفرین را بخوان. دوستان پرامید را برگزین. در مجامعی حاضر شو که از روشنایی و امید در آن‌ها سخن رانده می‌شود و به محض این‌که دیدی شرایط سخت زندگی، تو را در گوشه‌ای به دام انداخته و تحت فشار قرار داده است، بلافاصله شرایط را به نفع خود تغییر ده و مسیری امیدبخش و شوق‌آفرین را برای خود برگزین. خواهی دید مادامی که ذخیره امید خود را با انتخاب لحظه به لحظه اتفاقات امیدبخش در زندگی خودت پر می‌کنی، یاس و افسردگی هرگز جرات نزدیک شدن به زندگی تو را پیدا نخواهد کرد.
 
منبع: مجله موفقیت

 

منبع: بیتوته

پربازدیدترین

پر بازدیدترین ها

Image

گزارشی از خاکسپاری مرحومه ‌آقارضی

همشهری‌آنلاین-فریده رضایی:
سیمین آقارضی، نوازنده نامدار قانون؛ دوشنبه21 دی درگذشت و چهارشنبه 23 دی ‌در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد

پر بازدیدترین ها

Image

ویژگی های امنیتی چک های الکترونیکی

مدیرکل نشر و ریالی بانک مرکزی با اشاره به یژگی های امنیتی چک های الکترونیکی گفت: طرح های برجسته و استفاده از تصاویر مخفی و واترمارک و یا اشکال حساس به نور از ویژگی چک های جدید است.

پر بازدیدترین ها

Image

تماس تلفنی «اسماعیل هنیه» با «محمود عباس»

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس امروز ضمن تماس تلفنی با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، با وی درباره تحولات مربوط به آشتی ملی فلسطینیان گفت‎و‎گو کرد.

جدیدترین ها

Image

قانون اساسی عراق اجازه جدایی به هیچ قومیتی را نداده است

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: در قانون اساسی عراق اجازه جدایی به هیچ قومیتی داده نشده است.
Image

رحمانى فضلى رئیس کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرها دولت شد

در اولین جلسه کمیسیون خاص امور کلان شهر تهران و سایر کلان شهرها در دولت دوازدهم، وزیر کشور با حداکثر آرا به عنوان ریاست این کمیسیون به مدت ٤ سال انتخاب شد.
Image

ویژه برنامه‌های مرکز بسیج صداوسیما در هفته دفاع مقدس اعلام شد

مجموعه‌ های «صدام تنها نبود»، «در لباس رزم»، «آن ۲۳ نفر» از تولیدهای واحد موشن گرافیک و همچنین مستندهای «بهار می‌آید»، «جنگ، دوربین، من» و «سلام و رحمت الله،‌ معمای ‌c130» تولیدهای گروه مستند سیما به شمار می‌آیند.
Image

استفاده 92 درصد بیماران سرطانی در کشورهای توسعه یافته از روش‌های طب فراگیر ...

رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به استفاده 92 درصد بیماران سرطانی در کشورهای توسعه یافته از روش های طب فراگیر در کنار درمان رایج گفت: حال حاضر، طب فراگیر در مقام درمان مستقل جایگاهی ندارد.
Image

تعیین مجازات برای عدم اشتغال معلولان از سوی دستگاه‌های دولتی

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در قانون جامع حمایت از حقوق معلولان برای لحاظ نشدن سه درصد سهمیه اشتغال معلولان از سوی دستگاه‌های دولتی، مجازات قضایی درنظر گرفتیم.
Image

میرزاده: مدارس نیازمند مربی بهداشت است/ ندافی: نیمکت مدارس متناسب با دانش‌آ ...

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه بودجه‌ای که به آموزش و پرورش داده‌ایم، به عملکرد آن داده نشده است، گفت: مدارس به شدت به مربی بهداشت نیازمند هستند.
Image

تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای از الزامات سند برجام است/ عدم تمدید نقض برجام ...

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران از الزامات برجام است و این موضوع نشان از تغییر رویکرد ترامپ به توافق هسته‌ای نیست.
Image

روزهای فرهنگی تاجیکستان در ازبکستان برگزار می‌شود

روزهای فرهنگی تاجیکستان از 10 اکتبر سال جاری در محل تئاتر آکادمی «علی شیر نوایی» شهر «تاشکند» برای اولین بار پس از استقلال این کشور برگزار می شود.
Image

گفتارهای عاشورایی «آیت‌الله حائری شیرازی» رونمایی می‌شود

کتاب «آیینه تمام‌نما» گفتارهای عاشورایی آیت‌الله حائری شیرازی با حضور چهره‌های فرهنگی رونمایی می‌شود.

پربازدیدها در این موضوع

سایر مطالب

بالا
Powered by TayaCMS