چرا باید به دلمان اعتماد کنیم؟

چرا باید به دلمان اعتماد کنیم؟


ندای درون

بسیاری از ما قادریم ندای درون مان را بشنویم، اما تعداد کمی از ما درکش می کنیم

 

آیا تا به حال پیش آمده صدای درون تان را جدی نگیرید و بعدهم پشیمان شوید؟
اعتماد به درون یافت تان و الهامی که به شما می شود یا همان حس ششم، چیزی است که شاید فکر کنید تا به حال انجام نداده اید، اما واقعیت این است که تا کنون بارها پیش آمده که طبق آن عمل کرده اید. موقعیت هایی را برای تان می گویم که حس ششم تان سعی داشته چیزی به شما بگوید:


. به اتاقی وارد می شوید که دوستان تان در آن هستند، و احساس می کنید هوای آنجا برای تان سنگین است و چیزی به شما می گوید که پیش پای شما اتفاقی افتاده است.
. کسی را برای اولین بار ملاقات می کنید و مو بر تن تان سیخ می شود.
. هر زمانی که گفته اید: " حس می کنم چیزی این میان درست نیست ".
. قبل از یک حادثه ی مهم دست و پای تان یخ می کند.
. حس می کنید کسی که دارد برای تان چیزی را تعریف می کند، همه ی ماجرا را نمی گوید.
. جزء جزء وجودتان پیشگویانه فریاد می زند " نه ! ".


بسیاری از ما قادریم ندای درون مان را بشنویم، اما تعداد کمی از ما درکش می کنیم و حتی عده ی کمتری یاد گرفته ایم که به آن اعتماد کنیم. و فقط به چیزهایی اعتماد می کنیم که ذهن منطقی ما آن را درست می داند و تجربه کرده است.

 

مغزی که در کله ی ماست، دلیل می آورد، تجزیه و تحلیل می کند، فلسفه بافی می کند، و چیزی را که دریافت کرده معنی می کند. اما مغزی که در قلب ماست براساس ارتباط شرایط حاضر با رویاها و خواسته های مان فعالیت می کند، بر اساس امیدها، یاس ها و احساسات مربوط به خیانت ها و عهد شکنی هایی که تجربه کرده. وقتی ترسی در وجودمان برانگیخته می شود، مغز سرمان واکنش نشان می دهد تا تحلیل کند که آیا این تهدید واقعی است یا این که فقط براساس شرایط فعلی ترسیده اید مثلا نبودن امنیت ظاهری. و این همان جایی است که گاهی احساس شجاع بودن می کنید تا علی رغم ترس های تان عکس العمل نشان دهید.


گاهی لازم است محدوده ی امن همیشگی تان را ترک کنید و وارد قلمرو دست نخورده ی الهامات درون تان شوید. چیزی که کشف می کنید شگفت انگیز خواهد بود؛ چیزی که به آن می رسید خودِ واقعی و زیبایی حقیقی تان است.


شب دیروقت بود که خانه ی دوستم را ترک کردم و به سمت خانه ی خودم به راه افتادم. همیشه در این مسیر یک راه میانبر داشتم و بارها پیش آمده بود که در تاریکی شب همین مسیر را طی کرده بودم اما آن شب حس عجیبی نسبت به آن میانبر داشتم. به حسم اعتنایی نکردم و ذهن منطق گرای من به من یادآوری کرد که این مسیر میانبر 20 دقیقه زودتر من را به خانه ام می رساند. با ورود به آن مسیر، فهمیدم که اشتباه کرده ام، حس شدیدی از آشفتگی و پریشانی برمن مسلط شد و تمام بدنم از دستم به فریاد آمد، چیزی که قبلا هرگز تجربه اش نکرده بودم.


بدون اینکه به پشت سرم نگاه کنم، حضور کسی را آنجا کاملا حس کردم، در کسری از ثانیه به من حمله ور شد و با زانو به کمرم کوبید، نقش بر زمین شدم و او با دستش دهانم را گرفته بود تا ساکت بمانم، اما جدال من با او سروصدای زیادی به پا کرد، چیزی که مسلما به نفع او نبود و آن را نمی خواست، دوید و فرار کرد؛ خدا با من بود و من شانس آورده بودم، اما باید به ندای درونم گوش می کردم، تجربه ای فوق العاده وحشتناک بود!


اعتماد به حس ششم تان اعتماد به خودتان است، آن را یک هوش درونی تلقی کنید. به تمام اطلاعاتی فکر کنید که با حواس پنج گانه تان جمع آوری می کنید( شنیده ها، دیده ها، لمس شده ها و چشیده شده ها)، و همه ی این اطلاعات را با تمام تجربیات گذشته تان ترکیب کنید، حالا تصور کنید تمام این اطلاعات نه فقط از صافی ذهن تان عبور می کنند بلکه تمام بدن تان هم آن را پالایش می کند. نتیجه، همان چیزی است که حس ششم و ندای درون نامیده می شود؛ اطلاعات شخصی سازی شده ای که از درون تان نشات می گیرد. نیرویی درونی و زیبا که سعی در هشیاری شما دارد.


6 دلیل این که باید به صدای درون تان بیشتر توجه کنید
1. منبعی دیگر از اطلاعات در اختیارتان می گذارد که منحصر به خود شما و نیازهای شماست.
2. نسبت به نفوذ و تاثیر دیگران حساسیت و آسیب پذیری تان را کمتر می کند و به شما اجازه می دهد درمورد چیزی که برای تان مناسب است فکر کنید.
3. شما را از منطقه ی امن و آرام تان بیرون کشیده و به جایی می برد که واقعا باید آن جا باشید.
4. شما را به سمتی هدایت می کند که احساس می کنید " باید " بروید و از چیزی که درست نمی دانید دورتان می کند.
5. شما را در طی مسیری که پیش رو دارید مرحله به مرحله پیش می برد.
6. و در نهایت، و از همه مهمتر به شما کمک می کند تصمیماتی بگیرید که بعدها جای تاسف و افسوس نداشته باشد.

 

منبع: تبیان

 

منبع: بیتوته

پربازدیدترین

پر بازدیدترین ها

Image

میراث شفابخش پدر

همشهری دو - محمدرضا حیدری:
ایستادن بر قله افتخار کارآفرینی، هنری است که با تلاش و کوشش و تسلیم‌نشدن در برابر شکست به‌دست می‌آید.

جدیدترین ها

Image

زندگینامه: علینقی وزیری (۱۲۶۶-۱۳۵۸)

همشهری آنلاین:
استاد ‌علی‌نقی‌ وزیری‌‌‌ موسیقیدان‌ و پایه‌گذار موسیقی‌ جدید ایران در سال‌ ‌۱۲۶۶‌ به‌ دنیا آمد و از ‌۱۴‌سالگی‌ با موسیقی‌ آشنا شد.
Image

تشخیص بیماری‌ها از روی عرق انسان با حسگر پوشیدنی

همشهری آنلاین:
دانشمندان دانشگاه استنفورد یک نوع دستگاه پوشیدنی جدید که بر روی مچ دست بسته می‌شود را توسعه دادند که می‌تواند عرق انسان را برای تشخیص و نظارت بر بیماری‌هایی مانند دیابت و فیبروز کیستیک تجزیه و تحلیل کند.
Image

آلبوم موسیقی «سربلندان» در حوزه هنری رونمایی می‌شود

آلبوم موسیقی «سربلندان» از تولیدات حوزه هنری روز دوشنبه سوم مهرماه ساعت 17 با حضور فریدون شهبازیان، فاضل نظری، حمیدرضا نوربخش، علیرضا قزوه، سعید بیابانکی، وحید جلیلوند و عوامل تولید این اثر در سالن سوره رونمایی خواهد شد.
Image

واکنش مجلس به یاوه‌گویی‌های «ترامپ»/ نمایندگان به عدم معرفی وزیر علوم گلایه ...

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز خانه ملت نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران اعتراض کردند.
Image

طارمی: 4 ماه محرومیت که چیزی نیست

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اگر حریف‌مان الهلال است ما پرسپولیس هستیم و طوری آنها را می‌بریم که خوشحالی کردن را فراموش کنند.
Image

خرید اینترنتی محصولات اصل مکمل بدنسازی در داروخانه آنلاین مثبت سبز

خرید اینترنتی محصولات اصل مکمل بدنسازی در داروخانه آنلاین مثبت سبز:نحوه مصرف مکمل کراتین نحوه صحیح مصرف مکمل کراتین یکی از دغدغه های ورزشکاران تهیه مکمل های اصل و مرغوب است. همانطور که می دانید، کراتین یکی از مکمل های پر م

سایر مطالب

بالا
Powered by TayaCMS