راه پیشرفت کشور توسعه دریامحور است/ ما منافع بسیاری از نفت و گاز در دریاهای عمان و خزر داریم

فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن اشاره به اینکه راه پیشرفت کشور توسعه دریامحور است، گفت: ما می‌توانیم با اندکی حمایت، تمام آنچه در عرصه دریا مورد نیاز ماست را تولید کرده و از نیاز به سایر کشورها بی‌بهره شویم.
راه پیشرفت کشور توسعه دریامحور است/ ما منافع بسیاری از نفت و گاز در دریاهای عمان و خزر داریم

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس امیر حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در نشست سراسری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: امروزه کشورهای بزرگی در دنیا وجود دارند که به آبهای آزاد دسترسی ندارند اما کشور ما از این نعمت برخوردار است.

وی ادامه داد: تاریخ نشان داده ما ملتی دریانورد بودیم و 2 هزار سال پیش از خلیج فارس تا مدیترانه را سفر کردیم اما پس از آن استعمار و به خصوص انگلیس برای اینکه دسترسی دیگران به منافع خود را در دریا قطع کنند سرزمین ما را تبدیل به زمین سوخته کرده و ما را از دریا دور کردند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: امروزه 9 گذرگاه مهم دریایی در دنیا وجود دارد،4 مورد از مهمترین این گذرگاه‌ها در منطقه ما هستند که طی دوره‌های مختلف تاریخی، استعمارگران سعی کردند ما را از این گذرگاه‌ها و همچنین سواحل مکران دور نگه دارند.

سیاری تاکید کرد: یک سوم حمل و نقل دریایی جهان و همچنین 90 درصد تجارت جهانی از دریا و به خصوص منطقه شمال اقیانوس هند انجام می‌شود ما منافع بسیاری از نفت و گاز در دریاهای عمان و خزر داریم که تاکنون از آنها استفاده نکرده‌ایم.

سیاری اظهار داشت: دریا یکی از منابع مهم تامین انرژی‌های تجدیدپذیر است و راه پیشرفت کشور توسعه دریامحور است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ما در راستای توسعه دیپلماسی دریایی به تمام کشورهای حاشیه اقیانوس هند سفر کرده‌ایم همچنین برای رسیدن به سطح مطلوب ناوگان نظامی اقدامات خوبی انجام داده‌ایم اما نیازمند فعالیت بیشتر در این زمینه هستیم.

وی ادامه داد: ما تا سال 86 فقط در خلیج فارس حضور داشتیم اما از آن سال به بعد بنا به دستور فرمانده معظم کل قوا نیروی دریایی ارتش تبدیل به یک نیروی دریایی راهبردی شدیم و ما امروز تا مدار 10 درجه اقیانوس هند و همچنین 20 درصد دریای خزر را تحت کنترل داریم.

وی تصریح کرد: در سال 88 برای اولین بار از کانال سوئز عبور کردیم و توانسته‌ایم از آن سال به بعد با اعزام 50 ناوگروه، 4200 کشتی را منطقه خلیج عدن اسکورت کنیم.

وی گفت: ما می‌توانیم با اندکی حمایت، تمام آنچه در عرصه دریا مورد نیاز ماست را تولید کرده و از نیاز به سایر کشورها بی‌بهره شویم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

پربازدیدترین

پر بازدیدترین ها

Image

گزارشی از خاکسپاری مرحومه ‌آقارضی

همشهری‌آنلاین-فریده رضایی:
سیمین آقارضی، نوازنده نامدار قانون؛ دوشنبه21 دی درگذشت و چهارشنبه 23 دی ‌در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد

پر بازدیدترین ها

Image

ویژگی های امنیتی چک های الکترونیکی

مدیرکل نشر و ریالی بانک مرکزی با اشاره به یژگی های امنیتی چک های الکترونیکی گفت: طرح های برجسته و استفاده از تصاویر مخفی و واترمارک و یا اشکال حساس به نور از ویژگی چک های جدید است.

پر بازدیدترین ها

Image

استقبال خریداران از حلال ۵۰۳ در بورس انرژی

حجم معاملات صورت‌گرفته در بازار فرآورده‌های نفتی بورس انرژی امروز به مقدار 7888 تن و ارزش بیش از 112 میلیارد ریال رسید که اولین معامله حلال 503 پالایش نفت اصفهان در رینگ بین‌الملل با استقبال خریداران روبرو شد.

جدیدترین ها

Image

قانون اساسی عراق اجازه جدایی به هیچ قومیتی را نداده است

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: در قانون اساسی عراق اجازه جدایی به هیچ قومیتی داده نشده است.
Image

رحمانى فضلى رئیس کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرها دولت شد

در اولین جلسه کمیسیون خاص امور کلان شهر تهران و سایر کلان شهرها در دولت دوازدهم، وزیر کشور با حداکثر آرا به عنوان ریاست این کمیسیون به مدت ٤ سال انتخاب شد.
Image

ویژه برنامه‌های مرکز بسیج صداوسیما در هفته دفاع مقدس اعلام شد

مجموعه‌ های «صدام تنها نبود»، «در لباس رزم»، «آن ۲۳ نفر» از تولیدهای واحد موشن گرافیک و همچنین مستندهای «بهار می‌آید»، «جنگ، دوربین، من» و «سلام و رحمت الله،‌ معمای ‌c130» تولیدهای گروه مستند سیما به شمار می‌آیند.
Image

استفاده 92 درصد بیماران سرطانی در کشورهای توسعه یافته از روش‌های طب فراگیر ...

رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به استفاده 92 درصد بیماران سرطانی در کشورهای توسعه یافته از روش های طب فراگیر در کنار درمان رایج گفت: حال حاضر، طب فراگیر در مقام درمان مستقل جایگاهی ندارد.
Image

تعیین مجازات برای عدم اشتغال معلولان از سوی دستگاه‌های دولتی

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در قانون جامع حمایت از حقوق معلولان برای لحاظ نشدن سه درصد سهمیه اشتغال معلولان از سوی دستگاه‌های دولتی، مجازات قضایی درنظر گرفتیم.
Image

میرزاده: مدارس نیازمند مربی بهداشت است/ ندافی: نیمکت مدارس متناسب با دانش‌آ ...

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه بودجه‌ای که به آموزش و پرورش داده‌ایم، به عملکرد آن داده نشده است، گفت: مدارس به شدت به مربی بهداشت نیازمند هستند.
Image

تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای از الزامات سند برجام است/ عدم تمدید نقض برجام ...

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران از الزامات برجام است و این موضوع نشان از تغییر رویکرد ترامپ به توافق هسته‌ای نیست.
Image

روزهای فرهنگی تاجیکستان در ازبکستان برگزار می‌شود

روزهای فرهنگی تاجیکستان از 10 اکتبر سال جاری در محل تئاتر آکادمی «علی شیر نوایی» شهر «تاشکند» برای اولین بار پس از استقلال این کشور برگزار می شود.
Image

گفتارهای عاشورایی «آیت‌الله حائری شیرازی» رونمایی می‌شود

کتاب «آیینه تمام‌نما» گفتارهای عاشورایی آیت‌الله حائری شیرازی با حضور چهره‌های فرهنگی رونمایی می‌شود.

پربازدیدها در این موضوع

Image

تجهیز آزمایشگاه دانشگاهها به بودجه ۵۰۰ میلیون دلاری نیاز دارد

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: در سال ۹۶ برای تجهیز و بازسازی آزمایشگاه های دانشگاه ها نیازمند بودجه ۵۰۰ میلیون دلاری هستیم.
Image

این‌بار رنگ‌ها می‌نوازند!

پگاه شفتی:
انگشتری را تصور کنید که می‌تواند رنگ را به صدا ‌تبدیل کند! کمی عجیب است، اما واقعیت دارد.
Image

بوئینگ فناوری پیش بینی آشفتگی جوی می سازد

از سال آینده فناوری در هواپیما به کار گرفته می شود که امکان پیش بینی آشفتگی جوی را برای خلبانان فراهم می کند و به آنها ۶۰ ثانیه فرصت می دهد تا از آن اجتناب کنند.
Image

بزرگ‌ترین ایستگاه شارژ خودرو در آلمان بنا می‌شود

همشهری آنلاین:
یک کمپانی آلمانی به نام "سورتیمو" (Sortimo) قصد دارد تا بزرگ‌ترین ایستگاه شارژ خودروهای برقی جهان را در آلمان بسازد.

سایر مطالب

بالا
Powered by TayaCMS